De zon schijnt! Ik ben al om 7:00 uur op en ik besluit eerst uit te zoeken hoe we ons vandaag kunnen verplaatsen. We willen namelijk met de bus naar La Nucia gaan.
De bus
Het resultaat van mijn speurwerk is dat de bus om 09:00 uur vertrekt vanaf Avenida de Europa. We lopen dus die kant op. Jan vindt het wel erg vroeg, maar er zit weinig anders op. De bus rijdt op zondag maar één keer in de twee uur, dus anders wordt het pas 11:00 uur voordat we weg kunnen.
Vanaf de bushalte rijden we naar het busstation en daar blijven we even pauzeren (dat is dus ook een optie voor de volgende keer :)). Daarna stoppen we bij enkele haltes aan de hoofdweg tussen Benidorm en La Nucia. Ik heb geen idee bij welke halte wij uit moeten stappen, maar Jan denkt dat we er nog lang niet zijn.
Bij rotonda 1 stopt de bus voor de vierde of vijfde keer en ineens wil iedereen eruit, wij stappen dus ook maar op. Voor alle zekerheid vraag ik aan de chauffeur naar de 'Rastro' en hij knikt en wijst schuin naar achteren. Dat is duidelijk, gewoon achter de meute aanlopen dus.
La Nucia
Ik heb de route wel bestudeerd van tevoren, dus ik weet dat we inderdaad bij de rotonde rechtsaf moeten en daarna een keer linksaf. De meute loopt dus de goede kant op :).
De marktDe markt bevindt zich op industrieterrein La Albera. Het is een markt die zich over de hele straat uitstrekt, hij begint als lokale weekmarkt en gaat later over in een rommelmarkt of vlooienmarkt (Rastro). Er missen wel veel kramen, maar de voorspellingen waren gisteren ook niet zo best. Gelukkig valt het mee en schijnt de zon af en toe.
We ontbijten eerst op de markt met koffie en een croissant en daarna nemen we een puntzak churro's als toetje.
Op de lokale markt vindt je veel groente- en fruitkramen. Er is volop keuze in broccoli, artisjok, paprika, courgette, aubergine, uien, tomaten en nog veel meer. Soms staat er kraam met ondergoed of huishoudelijke spulletjes tussen, maar de groente heeft de overhand.
Op de rommelmarkt lijkt het soms alsof ze hun koopwaar uit de vuilnisbak hebben gehaald, maar er staan ook wel heel leuke dingen tussen. Ik zie mooie houten meubeltjes voor een poppenhuis, heel bijzondere lampen en oude schrijfmachines die in een museum niet zouden misstaan.
De wasplaatsNa de markt lopen we naar het centrum van La Nucia, want daar zou zich een oude wasplaats bevinden. We zijn al vaak door deze plaats heen gekomen, maar een wasplaats hebben we nog nooit gezien. Helemaal aan het eind van het dorp is een grote parkeerplaats en daar vinden we het eerste wegwijsbordje naar de wasplaats. Het is een heel klein, groen bordje en je ziet het snel over het hoofd. We worden nu met een bochtje weer terug gestuurd en ik heb het idee dat ik een rondje gelopen heb. Logisch dat we dit nooit eerder gezien. Ze willen ook niet dat je het ziet.
Uiteindelijk vinden we de wasplaats, waar ook de wandeling van Reinaerts start. De wandeling uit het gidsje doen we niet, want de bus gaat om 13:00 uur terug naar Benidorm en daarna pas weer om 17:00 uur. Dat doen we maar niet met dit onbestendige weer.
Deze wasplaatsen vonden we vroeger in ieder dorp... Ze ontvingen het water van een nabijgelegen bron of, zoals hier, van een aquaduct. Deze wasplaats werd gebouwd in 1924 en vroeger verzamelden de vrouwen zich hier om te wassen en elkaar de laatste nieuwtjes te vertellen.
We lopen door het dorp weer terug en zigzaggen door de smalle straatjes met gekleurde huizen en Franse balkonnetjes vol bloemen. We komen op het plein met de grote kerk en de monumentale trappen en werpen snel een blik naar binnen. We blijven er niet lang, want de dienst is net afgelopen en we voelen ons hier wat ongemakkelijk.
KoffieBij een bushalte drinken we koffie in een klein cafeetje. We krijgen de koffie geserveerd op een klein dienblaadje, Jan een lichtblauwe en ik een roze. Er staat ook een wijnglaasje op met een beetje water en er ligt een mini-muffin bij. De koffie zit in een mooi kopje met een sierlijk lepeltje en er staat een schoteltje met een toefje slagroom naast. Wat een feest om hier koffie te drinken.
Ik vraag nog even aan de mevrouw of dit inderdaad de bushalte is voor de bus naar Benidorm en ze antwoord ontkennend. De bushalte die wij moeten hebben is 50 meter verderop. We hebben gelukkig tijd genoeg en genieten eerst van onze koffie om vervolgens naar de goede bushalte te lopen.
Lunch
In Benidorm aangekomen is het alweer lunchtijd en we gaan bij La Carsone (de cervezeria) op het achterterras zitten. Dit terras heeft een zitje in de zon en dat moeten we even benutten. Wie weet wanneer we de zon weer zien.
We hebben vandaag garnalensalade en een bord met kaas en worst als 1e gang. De tweede gang is paella verdura en heekfilet, een mooie combinatie omdat Jan ik onze gerechten delen. Nog een klein toetje en dan houden we een rustmoment in het appartement.
Formule 1
Gisteren heb ik aan de buurman gevraagd of we daar Formule 1 konden kijken en dat was prima, zei hij. Vanaf ons balkon kunnen we zien dat hij de juiste al aan heeft staan, dus gaan we hem met een bezoek vereren. Het is een gezellig terras met kunstgras op de vloer, grote bloembakken met bananenplanten langs de zijkanten en rieten bankjes met kussens, wat beter zit dan dan de plastic stoeltjes in ons appartement. De zon schijnt inmiddels lekker en met een kan sangria erbij is dit echt genieten.
De wedstrijd is super spannend! Veel beter dan die races vorig jaar, waarbij de koploper zich soms zat te vervelen vooraan. Jammer natuurlijk dat beide Redbulls uitvielen vlak voor de finish, maar wel leuk dat Leclerc heeft gewonnen en dat Sainz nummer twee is. Goed gedaan jongens!
Geschreven door Hazenreizen