Manon is op vakantie bij Jos dus nadat we Amber bij opa en oma Haasjes hebben achtergelaten, kunnen we vandaag dan beginnen aan onze verlate huwelijksreis.
We beginnen al met een vertraging op Schiphol van drie kwartier, als dat maar goed gaat.
We hadden ons veel voorgesteld van een vlucht met KLM, maar dat was iets te optimistisch. Als lunch krijgen we een soort ravioli met kaassaus, niet direct makkelijk weg te happen. Daarbij een bakje garnalen, ook al zo'n gerecht dat niet bij iedereen favoriet is. Als toetje een bakje ijs, dat ook alvast bij je wordt neergezet, om te chambreren zullen we maar zeggen.
Bij aankomst in Athene zijn onze koffers, zoals altijd, zo'n beetje als laatste aan de beurt en de agent van Infotravel wordt al behoorlijk nerveus. Dat wordt racen naar de haven van Rafina, vergezeld van de nodige opmerkingen van de taxichauffeur. Het is bloedheet en de chauffeur slaat geen acht op de verkeersregels, maar brengt ons in ieder geval op tijd in de haven.
De boottocht naar Andros duurt ongeveer 2,5 uur en verloopt zonder problemen en zo arriveren we in de havenplaats Gavrio. De bus naar Andros Hora (de hoofdstad van het eiland Andros) staat al klaar en een uurtje later komen we totaal uitgewaaid bij het busstation aan, waar we worden opgewacht door de dochter van de eigenaar, Petros Regoukos, van Pension Stella. Ze krijgt het uiteindelijk voor elkaar om twee grote koffers, twee rugzakken en drie volwassenen in haar Opel Corsa te proppen nog afgezien van het kinderzitje en een Maxi-Cosi die zich al in de auto bevinden.
Pension Stella blijkt een sfeervol, klein hotelletje, pal aan het strand gelegen en met een mooi schaduwrijk terras. De meerderheid van het personeel, waaronder de zoon van Petros, spreekt goed Engels en is dan ook geen sprake van een taalbarrière. Onze kamer is nog bezet en daarom krijgen we voor deze nacht een driepersoons appartement aangeboden. Onze kamer is morgen gereed en we hopen op uitzicht op zee.
Andros stad ligt aan de zuidoostkust van het gelijknamige Griekse eiland. Het is de hoofdstad van het Cycladen-eiland en wordt, zoals zoveel hoofdsteden van Griekse eilanden, ook wel Chora (Hora) genoemd.
Andros-stad is de historische hoofdstad van het Griekse eiland Andros. Andros-stad heeft een rijke historie en daar is vandaag de dag nog veel van terug te zien. Een met stenen geplaveide weg gaat door het hart van de stad. Volg je deze weg dan wandel je zo van de ene naar de andere kant van Andros stad. Bij het Venetiaanse Kastro ligt een pleintje met een groot bronzen beeld van een onbekende zeeman. Op de bankjes kun je hier genieten van het fraaie uitzicht op het stadje, de kustlijn en het kerkje Agia Thalassini op een rotspunt.
Aan beide zijden van het schiereiland liggen de stranden van Andros-stad. Lange zandstranden en grotendeels georganiseerd. Aan de zuidzijde ligt Paraporti beach, waar een riviertje op uitmondt. Het strand aan de noordkant, Neiborio beach genaamd, is meer georganiseerd en drukker. In de stad vind je drie musea: het archeologisch museum, het museum voor moderne kunst en het scheepvaartmuseum.
De hoofdstraat in Andros-stad is ook direct de plek voor toeristen. Winkeltjes met lokale producten, ouzeri’s, espressobars en soms ook marktkraampjes. Een straatje om doorheen te wandelen.
's Avonds gaan we op zoek naar een leuk restaurantje om te eten. We zitten op ongeveer tien minuutjes lopen van het centrum, maar ook langs het strand bevinden zich wel wat restaurantjes. We eten uiteindelijk: pizza! Niet echt Grieks, volgens ons, maar wel zo'n beetje het enige dat we hier te eten kunnen krijgen.
Geschreven door Hazenreizen