Vandaag gaan we op pad naar de Drongarati cave. We hebben de auto verwisseld voor een scooter, want we vonden ergens een telefoonnummer van een scooterverhuur.
De Drongarati cave is een beroemde trekpleister, maar vandaag is er niets te doen. We lopen wat rond en vinden dan een trap naar beneden die ons naar de grot leidt. Het is prachtig om te zien met overal rode lopers. Nu zijn we de enige bezoekers, maar ‘s zomers moet het hier een drukte van belang zijn.
We drinken op een terrasje koffie en rijden dan door naar Moni Theotokou Agrilion. Het hek is dicht en een grote hond komt ons kwispelend gedag zeggen. Door het hek heen knuffel ik hem en na wat foto’s moet ik hem weer achterlaten, want ik mag hem niet meenemen naar het appartement.
Ons volgende doel is kastro. Waar we verwachten een kasteel te zien, komen we bedrogen uit. Van het kasteel staan nog wat stukken muur overeind, maar het is echt een ruïne. Het is er wel mooi en we nemen de tijd om alles rustig te bekijken.
Thuis maken we een Griekse salade en een tonijnsalade. Met brood, wijn en tzaziki vormt het een stevige lunch.
De volgende toeristen trekpleister is spileio Mellisani, een ondergronds meer met een gat in het ‘dak’. Ook hier is het rustig, maar ‘s zomers zou het maar zo kunnen dat je lang in de rij moet staan. We stappen in één van de bootjes en laten ons rond varen op het meertje. Het water is zo helder dat je bodem kunt zien.
Bij de bakker stoppen we even omdat het pand er zo leuk uit ziet. Van binnen is het ook heel leuk, het is ruim met allerlei potten met ingemaakt fruit en andere delicatessen.
Onderweg ontmoeten we een paar nieuwsgierige koeien, schapen en pauwen. Als we weer thuis zijn rusten we even lekker uit op een strandbedje bij het zwembad.
‘s avonds eten we kleftiko bij Dimitri, die ons inmiddels tot zijn vaste gasten kan rekenen.
Geschreven door Hazenreizen