Na het avondeten van gisteren met zo'n klomp vlees wilde ik gisterenavond wel naar een vegetarisch restaurant. Daar zijn er op zich wel genoeg van in Porto. Ik wilde wel online reserveren, maar dat bleek niet zo gemakkelijk; als je invulde dat je met zijn tweeën kwam, bleek er steeds wel plaats, als je invulde dat je alleen kwam was er geen plaats beschikbaar. Dus heb ik besloten om maar naar een Thais restaurant te gaan, daar hebben ze meestal wel lekkere vegetarische opties. Het restaurant ligt op een kwartier afstand. Ik zet mijn Google maps aan. De navigatie werkt toch anders dan op de autostand, je krijgt geen "draai om" commando als je de verkeerde kant uitloopt (zeker niet als je wel op de goede straat loopt) Ik vind het wel wat onduidelijk, tot ik de mededelingen op het scherm beter bekijk en ziet dat de nog te lopen afstand toe-in plaats van afneemt. Ik draai dus om en nu klopt het een stuk beter, heb nog wel enige moeite om een smalle donkere trap te vinden. Hoe onooglijk ook, deze trap herken ik nog van 2015. Hij is lang en steil en komt uit bij een pleintje met prachtig uitzicht over Porto in het donker.
Bij het restaurant kan ik terecht, ik neem soep en een hoofdgerecht, beide in de vegetarische versie. Beide smaken goed, het vlees is vervangen door tofu, m.n. bij het hoofdgerecht is dat toch niet echt lekker, thuis eten we dat toch ook bijna nooit vanwege de sponsachtige struktuur (Ik had dit kunnen verwachten omdat er geen specifiek vegetarische gerechten op de kaart stonden, alleen vegetarische versies van de standaardgerechten)
Tijdens de wandeling van en naar het restaurant merk ik weer dat Porto wel een hele mooie stad is, met veel oude gebouwen, mooie uitzichten en een goed uitgaansleven voor "stappers". Op een pleintje staat een massa volk, er klinkt harde bluesmuziek (de overbekende "riff" van o.a. :I'm mad again").Tegen tienen ben ik weer op mijn kamer. Vannacht heb ik tot een uur of 4 goed geslapen, heb daarna mijn boeken "De zwarte heuvel" van Chatwin uitgelezen ( dat laat ik hier achter, tussen de andere boeken)
Om 10 over 9 ben ik, nog zonder rugzak dus, vertrokken, ik loop in de richting van de katedraal, maar kom al eerder bij de rivier en wil niet terug naar boven lopen. De route van vandaag is niet gemarkeerd en dat was ook absoluut niet nodig, je volgt gewoon de Douro en daarna de kust. Bijna de hele wandeling voert over een erg brede wandelboulevard, die gedeeld wordt door wandelaars, fietsers, joggers en elektrische steppers. Het weer is prima, bijna steeds zon en niet warm. Rond half elf ben ik bij de monding van de Douro, vanuit de verte zie ik al de golven op de pier van de vuurtoren stukslaan. Helaas zijn de pieren afgesloten. De kust bestaat afwisselend uit zand- en rotsstrand. Het is aardig druk op deze zaterdagmorgen. In de verte zie ik het vreemde witte gebouw, dat ik me nog herinner van de vorige keer, het is rond, er lijkt een spiraalvorm in te zitten. Het lijkt op de foto ook erg moeilijk scherp te stellen, ben benieuwd naar het resultaat. Ik ben intussen dus wel in Matosinhos aangekomen. Ik ga even in de schaduw zitten om te bekijken waar de metro ligt, dat is nog anderhalve km. Vlak bij dit station vind ik de eerste caminomarkering naar de opgang van de brug, die overgestoken moet worden. Ik moet zo'n 10 minuten wachten, ben met de metro nog een half uur onderweg. Morgen kom ik hier met rugzak weer terug om dan "echt" te beginnen. Ik ben onderweg ook nog maar 1 keer begroet met "bom camino". Ik heb meestentijds met kniebanden gelopen, heb niet echt last van mijn knieën gehad ( die voel ik 's nachts wat meer, heb thuis een kussen tussen mijn knieën, dat heb ik nu natuurlijk niet bij, daar moet ik maar iets op verzinnen)
Tegen 2 uur ben ik weer op Sao Bento, ik loop nu door wat andere straatjes in de hoop daar een supermercado te vinden; deze hoop blijkt ijdel. Ik wil wat eten voor nu en wat dingen voor in de rugzak In het hostel vraag ik het maar. Ik moet weer terug naar de Rua des Flores, de drukste straat van Porto, er staan vandaag veel straatartiesten . Ik vind de supermarkt, het assortiment is niet zo groot, maar ik vind voldoende van mijn gading.
Na wat gegeten te hebben ga ik maar even douchen
Tegen half 5 ga ik er toch nog maar even op uit. Ga weer in de richting van waar ik gisteren ben gaan eten. Ik kom uit bij de beroemde boekhandel Lello, waar ik in 2015 ben geweest. (Volgens de overlevering heeft Rowling hier inspiratie opgedaan voor de bibliotheek van Zweinatein) Er staat nu een ongelooflijke rij voor de deur, je moet ook 5 euro entree betalen. Waarschijnlijk kun je alleen op bepaalde uren als alleen-kijkende gast binnen. ( Ik neem aan dat ze nog wel boeken verkopen) Ik maak nog even een foto van de kerk met de muur met "azulea's". Binnenkijken kan niet, want er is een dienst aan de gang. Wat ik me herinner was het interieur ontzettend bombastisch.
Terug in het hostel bel ik naar huis en bekijk het gedoe van allerlei vogels, die zich op een dak tegenover mijn balkon verzamelen en vervolgens steeds weer verjaagd worden. Er zaten er nog veel meer dan op de foto.
Dadelijk ga ik eten.
Geschreven door Caminotoon