Een korte dag, wel wat zwaarder dan verwacht

Spanje, Santo Domingo de la Calzada

Het is nu tien over half vier, ik heb al een menu del dia achter mijn kiezen, met Aukje gebeld en dadelijk de finish van de eerste etappe van de Giro, waar van der Poel redelijk grote kansen worden toegedicht om te winnen en de eerste rose trui te pakken. Duidelijk is dat ik een redelijk rustig middagje heb.
Omdat ik vandaag maar 21 km hoefde, heb ik het redelijk rustig aan gedaan vanmorgen. In een tentje ontbijt genomen, daar eeven geklets met de Duitser Norbert, die terug kwam gelopen omdat hij zijn stokken had laten staan.
Om 8 uur vertrokken, het eerste stuk was niet veel moier dan gisteren. Na Azofra werd het weer mooier, de koolzaadvelden waren terug en die gele vlakken halen het landschap een heel stuk op. Volgens een reactie van Jean moet ik de "rollo van Azofra" niet missen. Ik heb maar even opgezocht wat dit betekent. Een rollo is een soort pilaar, die de juridische status van een stad aangeeft. Bijv.dat een stad stadsrecht heeft en dus over eigen rechtspraak kan beschikken. Bij de rollo worden dan bijv. ook executies uigevoerd. Ik zie in de stad niets wat op een monument lijkt, ik denk dat ik het gemist heb. Ruim een km buiten de stad, in de middle of nowhere, staat hij dan toch. Misschien was dit de stadsgrens een stond hij daar om aan te geven dat daar het rechtsgebied van Azofra begon. Het bovenstuk lijkt ook wel op het handvest van een zwaard, als mogelijk symbool vande rechtssmacht.
Ik hoor heel veel vogeltjes, maar zie ze bijna niet. Opeens zie ik er ook een, hij zit op de bovenste tak van een boom, en dus prima in zicht. Wonder boven wonder blijft hij zo lang Zitten dat ik 3 foto's kan nemen. Hopelijk zo scherp dat een van mijn lezers mij kan vertellen wat voor vogeltje mijn "zitsijsje" was.
De route verloopt bijna steeds over van die brede landbouwwegen met hard zand.en uitstekende, vaak ronde stenen. Voor tractors ideaal, voor wandelaars minder omdat je je voeten steeds net iets anders belast. Ik voel de onwillige spier van gisteren hier dan ook wel. Iemand die achterop komt zegt dat hij ziet dat ik aan het "strugglen" ben. Kilometers lang kan ik nu het pad overzien. Een klim in de verte ziet er erg pittig uit maar blijkt erg mee te vallen. Boven is er een soort uitrustplek daar stop ik een kwartiertje. Nu moeten we weer een paar km door een saai nieuwbouwdorp. Daarna weer zo'n lange rechte weg met een klim op het einde. Boven gekomen zie ik Santo Domingo de la Calzada al liggen. Duurt toch nog wel een half uur voor ik bij de kathedraal en mijn hostal ben. Het laatste uur ging het lopen weer beter. Ik heb hier een eigen kamer met een tweepersoonsbed, super de luxe dus.
En ja, van der Poel heeft gewonnen.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Mis je je handschoenen niet bij die 6 gr.? In de Pyreneeën was het toch niet kouder? Dank je dat ik met je mee kan ‘lopen’ hier van uit de luie stoel, ik geniet er van.

Paul Burm 2022-05-06 18:15:34

We doen een gooi naar dat vogeltje: kneu ?

Paul Burm 2022-05-06 18:20:25

Mooie plaatjes en mooi weer zo te zien. Hopelijk gaat de spier in je been niet verder opspelen. We genieten van je verslagen!! 💓☀️ Geen idee hoe de vogel heet, memmie misschien

Houkje 2022-05-06 18:57:09

Volgens mij heeft Paul helemaal gelijk; het is een kneu ( commun limit). Ik weet niet zeker of je het zo schrijft. Nou Ton wat vogelfotografie betreft overtref je mij. vele malen. De koekoek die ik laatst had gefotografeerd haalt het niet bij jouw kneu. Mooi verslag! En dat Van der Poel ook nog heeft gewonnen. Wat in moaie dei!

aukje 2022-05-06 19:45:30

Ha Ton, je bent bij de kerk met de haan ! Mooie foto's en landschap zo mooi geel gekleurd .lust voor oog .nou heerlijk hoor om een keer op tweepersoons kamer te overnachten .Best wel eens prima ! Ja kneu heb ik opgezocht .mooi vogeltje .goede voortzetting van je tocht !

Ellen 2022-05-06 20:51:41

Prachtig die Kneu, ik had hem nooit eerder gezien.

caminofrancien 2022-05-06 22:02:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.