De gemiddelde snelheid daalt

Spanje, Salas

We vertrekken vandaag zonder ontbijt of koffie. Na een km of 10 moeten we in Cornellana langs een bar komen. De weg naar Cornellana blijkt tamelijk pittig. Veel steile klimmetjes, waarna vaak even steile afdalingen volgen. Bergop gaat Brigitte een beetje sneller, bergaf ik. Het landschap blijft mooi, al zien we er door de laaghangende bevolking niet veel van. We passeren weer veel horreos, die vaak heel verschillend uitgevoerd zijn. Sommigen staan bovenop een woning, de mate van afwerking varieert erg, ik zag er een met een hele omloop ervoor, de staanders van het hek waren mooi bewerkt. Soms lijken ze ook bewoond te zijn. Hier zie ik meerdere waarvan de staanders van hout zijn.
Een paar kilometer voor Cornellana ligt een bar, die gesloten blijkt te zijn. Even daarna zien we dat er een brug gebouwd wordt over een breed dal, zo'n 3 km na Cornellana komt het andere eind aan. Over een paar jaar zou het pad hier aardig ingekort kunnen worden.
Vlak voor Cornellana hebben we na de brug de keuze: door het dorp en naar de bar of een pad nemen dat om het dorp heen loopt en volgens ons boekje mooier is. We kiezen voor het pad en nemen daar op een bankje een pauze. Ik moet intussen wel wat eten, morgen moet ik dat toch anders doen. Het is nu kwart over 10, we hebben ongeveer 3 uur gelopen over iets meer dan 10 km. Ik eet brood met kaas, wat noten, banaan en wat vitaminedrank. Na zo'n n 20 minuten gaan we verder.
Na zo'n kilometer komen we bij het klooster van Cornellana. Hier is ook een herberg, die wel bijzonder moet zijn, stond ook in mijn oorspronkelijke planning, maar omdat we de eerste dag verder zijn gelopen, paste dat niet meer.
Volgens het profiel in ons boekje moet de tweede helft van deze etappe wat gemakkelijker zijn. Dat blijkt ook zo te zijn, er zijn nog steeds weinig vlakke meters, maar de stijgingen en dalingen zijn wat gelijkmatiger. We lopen over redelijk gemengd terrein, nog redelijk wat asfaltweggetje, paadjes of wegen met losse stenen, die ik dan soms wel door de zolen van mijn sandalen voel. Ook lopen we stukken over smalle paadjes door het bos. Hier zijn een paar passages die wat modderig zijn. Ik kan ze echter zonder problemen passeren. We passeren een geit die net 2 jongen heeft gekregen. Een ervan doet verwoede pogingen om overeind te komen, maar als wij besluiten om verder te lopen is dat nog niet gelukt. Rond kwart voor 1 hebben we het wel even gehad. Brigitte vraagt of we een pauze zullen houden. Ik zeg dat ik verwacht dat we binnen 10 minuten Salas wel kunnen zien liggen. Dit blijkt ook zo te zijn. Het is dan echter nog zeker wel een kwartier lopen. Brigitte hoeft dan geen pauze meer. Het vooruitzicht om de rugzak af te doen en hem vandaag niet meer om te hoeven doen is wel aantrekkelijk.
Tegen half 2 komen we bij de herberg aan. Er komt net een Spanjaard aan, die zegt dat we maar met hem mee moeten lopen naar de bar, waar de beheerder werkt.
Bij de dagelijkse werkzaamheden hoort vandaag ook het wassen en drogen van mijn kleding, ze hebben hier een wasmachine en een droogtrommel. Mijn blaar is alleen nog maar verder verbeterd, zit nu praktisch dicht. Als mijn kleding in de droger zit, ga ik met Brigitte wat drinken in de bar en naar de supermercado. Het begint dan net te regenen, even echt te plenzen. Hopelijk duurt dat niet te lang en worden de paadjes niet te modderig en kan ik met mijn sandalen blijven lopen. Ik koop voor mij een chopladecroissant en voor morgenvroeg een kippenempanada.
Omdat ik vannacht ook niet zolang geslapen heb en de wandeling best pittig was, val ik zo ongeveer in slaap als ik mijn verslag schrijf. Op een bepaald moment schrik ik op en dan blijkt dat ik blijkbaar per ongeluk op de deleteknop heb gedrukt, een heel stuk tekst van gisteren is verdwenen
Vandaag hebben we zo'n 22 kilometer gelopen, we hebben daarover meer dan 6 uur gedaan. Een tempo van 4,5 km per uur haal ik hier niet
Vanavond eet Brigitte in de herberg, brood met avocado, tomaten, paprikas e.d.
Ze loopt nog wel mee naar het centrum als ik ga eten. In het restaurant, dat me met nadruk is aanbevolen door een Spanjaard kan ik pas om half negen terecht,ik wil echter geen anderhalf uur wachten en neem in een bar een pelgrimsschotel voor 7€. In het dorp wordt vandaag en morgen een autorally gehouden. Op een pleintje vlakbij de herberg staan veel rallyauto's te stinken en lawaai te produceren.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.