WEER geluk

Spanje, Muros de Nalón

Het heeft de hele avond en een groot deel van de nacht geregend
Als ik tegen 7 uur buiten kom zie ik blauwe lucht. We gaan voor een snelle koffie met een koek naar een bar. Om kwart over 7 zijn we onderweg. Het eerste deel gaat redelijk omhoog over asfalt, steeds door een stedelijke omgeving. Op een paar kilometer afstand hangen dreigende wolken, volgens mij regent het daar ook. Wij lopen steeds in de zon. Na zo'n 7 kilometer wordt het beter, al is het landschap minder indrukwekkend dan eerder. Ik heb dan ook minder foto's gemaakt. We lopen nu wel redelijk lange stukken redelijk vlak over brede onverharde wegen. Dat het veel geregend heeft, is duidelijk te zien aan de hoeveelheid water die langs en soms over de straat/het pad stroomt.
Op een bepaald moment moeten we naar beneden over een smal pad, waarlangs wat water stroomt. Hoe verder we naar beneden komen, hoe meer de verhouding tussen land en water verschuift en hoe meer het land de vorm van modder aan neemt. Op het laatst kijk je niet meer zo nauw waar je je voeten neerzet, de schoenen zijn toch al nat en smerig. Aan het einde van het pad lijkt het einde van de tocht van vandaag in zicht. We moeten nog een lange brug over, waar ze erg weinig ruimte voor voetgangers hebben gelaten. Daarna is het nog een paar kilometer naar Muros de Nalon. Dan hebben we er weer 22 km op zitten. We lopen eerst door naar het dorp omdat ik verwachtte wel een bordje van de herberg te zien.( Van tevoren hingen die er wel) In de supermarkt voor het dorp vertellen ze dat we een stukje terug moeten.Ik koop o.a. een literpak melk, daar heb ik onderhand wel zin in.
De herberg ziet er wel goed uit, al had ik wel verwacht dat er een tuin of zo bij zou zitten. Er zijn hier wel 2 mooie honden, die erg aanhalig zijn. Ik maak mijn schoenen wat schoon. Tegen 4 uur loop ik naar het dorp, het is wel een pittige klim die we morgen ook moeten doen. Ik moet een nieuwe oplader hebben, want die ik bij de Chinese winkel in Bilbao heb gekocht werkt niet goed meer. Om 5 uur gaan de winkels open, dus neem ik maar een Radler en bel naar huis. Volgens het meisje in de bar verkopen ze in het dorp geen opladers. Dat blijkt gelukkig een vergissing,voor 5 euro kan ik er een kopen. Ik kan hem in de winkel proberen. Hij werkt, ik kan mijn telefoon weer 100 procent opladen.
Op bed luister ik nog naar een BBCconcert van Richard Thompson.
Om half 8 is het avondeten: gemengde salade natuurlijk en enigszins gevulde soep. De herberg bestaat pas een maand en de hospitalero en zijn hulp zeggen dat het moeilijk is om een donativo te runnen omdat veel mensen te weinig geven. 5 euro geeft hij steeds als voorbeeld, als iedereen dat geeft, komen ze lang niet uit de kosten. Als ik vraag waarom ze er dan voor kiezen om een donativo te zijn, zeggen ze dat ze ook voor jongeren, die weinig geld hebben open willen staan ( al vinden ze 5 euro ook voor hen wel te weinig) Blijkbaar heeft iemand vandaag al meteen na aankomst 5 euro in de bus gedaan, ik heb wel gezien wie dat was. Vond het al meteen vreemd om al wat te geven, als je nog niet weet wat je krijgt.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.