Een lange dag vandaag

Spanje, A Gudina

De afgelopen nacht is reuze meegevallen, ik heb mijn broek, trui en sokken aangehouden en ben zo in de lakenzak gaan liggen. Heb het helemaal niet koud gehad. Ondanks de volle slaapzaal heb ik tot 6 uur goed geslapen. Om kwart over 6 beginnen de eersten al te staan.
Ik sta om een uur of 7 op. We ontbijten beneden met wat oud stokbrood met een blikje paté en een appel. Even na achten vertrekken we, Erika loopt met ons mee.
We moeten weer omhoog, als we linksaf de pijl willen volgen, worden we net ingehaald door een groepje, zij hebben gehoord dat je hier niet over de rivier kan, zelfs de"stepping stones" staan een halve meter onder water. (Volgens Marc, een Engelsman die ons later inhaalt en al 63 dagen onderweg is, moet je dit soort mededelingen van mensen hier met een korreltje zout nemen, informatie is ook vaak oud. In dit geval was dit ook zo. De rivier was via de stenen moeiteloos over te steken) We moeten rechtdoor, ook hier staan nog oude pijlen.
Het pad blijkt over grote stukken modderig te zijn, er stroomt voortdurend water over, we moeten van steen naar steen en van graspol naar graspol stappen en dat schiet natuurlijk niet echt op. Op een bepaald moment neem je het ook niet meer zo nauw, de schoenen zijn toch al nat en smerig. Ónze broeken zijn nog redelijk schoon gebleven. Bij bepaalde passages moeten we vooraf wel even studeren, we moeten een snelstromende riviertje over, het is ook wel een halve meter diep. Gelukkig kunnen we een stukje naar beneden klimmen en een zijarmpje oversteken via een paar grotere stenen.
Het landschap is wel mooi, veel meer uitzichten. Met name op de pas hebben we fraai gezicht terug naar Lubian. Net voor twaalven komen we aan de bar van Vilavella. We zijn dan bijna 4 uur onderweg en hebben dan nog geen 12 kilometer afgelegd en zijn dus wat afstand betreft nog niet halverwege. We pauzeren hier 3 kwartier met een café con leche en een bocadilla met omelette en kaas. De weg na Vilavella wordt wel wat beter, al blijven de modderpassages nog tamelijk vaak terugkeren. Vreemd is dat ze ergens met behulp van stenen van ongeveer een meter lang en 40 centimeter breed een pad hebben gemaakt en daarmee 50 meter voordat de ellende houdt gestopt zijn , zodat we alsnog de modder, hier gemengd met koeienvlaaien, in moeten. Voor de rest blijft de wandeling heel mooi, het weer is ook prima. Wat landschap betreft wordt het schitterend na O Pedreiro, we gaan daar weer omhoog en lopen over een soort hoogvlakte met wijdse uitzichten, een heleboel rotsblokken, lange stenen muurtjes, bloemen en heide die hier wel in bloei begint te komen. De schrijver die zei dat het stukje voor Lubian het mooiste stukje van deze Camino is, heeft zeker niet hier gelopen.
Erika loopt meestal met Brigitte te kletsen. Ik loop meestal voorop, soms achteraan als ik foto's wil maken. Ik loop overigens iets langzamer als vorig jaar, tot nu toe bevalt dat prima. Tegen drien zegt Erika dat wij maar verder moeten lopen, wij kunnen net iets harder dan zij en de weg is niet wel duidelijk aangegeven.
Om kwart over vier komen we in A Gudina aan, de herberg blijkt tijdelijk gesloten vanwege "reformas", er is wel een provisorische herberg gemaakt aan de overkant. Die ziet er niet zo best uit, de bedden staan wel heel dicht op elkaar, we besluiten om toch maar naar een hostal te gaan.
De kamer is prima, kost 35 euro, we kunnen hier ook eten, ben hier vorig jaar ook 2 keer geweest.
Als ik mijn sokken uitdoe, blijk ik een soort blaar te hebben, naast mijn grote teen. Ik heb daar onderweg niets van gemerkt. Hopelijk helpt compeed.
De wandeling van vandaag was eigenlijk prima, is me goed afgegaan, duidelijk is wel dat de ene etappe van 25 kilometer, de andere niet is. Daarmee moeten er bij de planning g van de Salvador en de Primitivo, die beiden bergachtiger zijn, wel rekening houden.
'S Avonds lekker gegeten, bij het toetje vroeg de Kok wat voor toetje ik wilde, toen ik zei dat ik helado wilde mocht ik kiezen uit 2. Van vorig jaar herinnerde ik me nog dat ik toen een sandwitchijsje nam. Toen ik dat zei zocht de kokkin er meteen een. Ze was überhaupt wel aardig want wij hadden helemaal niet gezegd dat Brigitte veganistisch was en een ensalade mixta besteld. Zoals te verwachten was zat er tonijn en ei in. Hoewel het niet hun fout was nam ze de salade meteen terug.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Het escaleert totaal in huize Vaas Hallo, Dit is de vijfde dag dat Ton weg is. Dit is tevens de vijfde dag dat wij pizza hebben gegeten. Hielke & Sies worden totaal verwaarloosd en worden niet meer naar buiten gelaten. De hele kamer ligt dan ook vol met haren, drolletjes en plasjes. Aukje kan alleen nog maar in bed liggen en huilen. Wij moeten haar verzorgen. Aukje verwaarloost zelfs de vogels in de tuin, zij wachten allemaal overduidelijk op een potje pindakaas maar aukje kan er de kracht niet meer voor vinden. Het is ook belangrijk om te vermelden dat Aukje ontslag heeft genomen. Ze kon niet meer werken nu haar mannetje weg is. Houkje is daarom maar met haar opleiding gestopt om voor Aukje te kunnen zorgen. Het is duidelijk dat de situatie totaal geƫscaleerd is, en wij zouden het dan ook erg op prijs stellen als |Ton nu weer naar huis komt of op een andere manier versterking regelt. H.e.l.p. Groetjes

houkjes.reisverhalen 2016-04-29 12:07:52

Het is heel dom van Jullie om Ton zonder Hielke en Sies op reis te laten gaan dan was het eerste probleem al opgelost ga rond etenstijd langs bij familie ,vrienden en buren en probleem ? pizza is opgelost voor aukje een touwtje en jij kan weer aan de Studie voor die arme vogeltjes kom ik wel even langs Sterkte Groetjes JJ

jodejo 2016-05-01 10:00:20
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.