Een korte dag maar alsnog lang genoeg

Spanje, Cuerres

Omdat we al we de normale route volgen maar zo'n 13 kilometer hoeven te lopen zetten we geen wekker en stappen pas om half 9 uit bed. In de badkamer staat zelfs een bidet. Aukje kan even niet op de naam komen en noemt het een baudet. We hebben afgesproken dat zo'n ding voor ons voortaan een Thierry heet. Tegen tienen vertrekken we. Uit de beschrijving in mijn gidsje lees ik dat we als we iets meer dan een kilometer terug lopen een afslag naar de kustroute zullen vinden. Dat blijkt te kloppen. (Ik herinner me van vorig jaar dat Andrea hier vorig jaar steeds haar boekje stond te bestuderen, Robby en ik zijn toen doorgelopen)We moeten dan wel een pittige klim over naar een zendmast boven op de heuvel. Als we daar aankomen hebben we een prachtig uitzicht op zee. In de afdaling zien we ook weer wat besneeuwde toppen van de Picos, helaas is het wat heiig. Zeker als blijkt dat we de zee de rest van de dag alleen nog maar af en toe uit de verte zien, blijkt deze extra inspanning zeer de moeite waard.
Na een pittige afdaling komen we weer op de normale route uit. In Naves nemen we onze eerste pause. Ik herken hier niets, maar 100 meter voor de bar, weet ik ineens weer dat die er ligt en hoe die er uitziet. In Nueva zou een pad naar de kust moeten beginnen (de e9) We zien echter geen bordje van de e9 en volgen de gele pijlen maar (ik heb al een paar keer op internet gezocht naar een kaart waarop precies staat aangegeven waar de E 9 hier loopt, maar niets kunnen vinden)
In Villahormes nemen we maar weer een drinkpause, we hebben immers tijd genoeg. vanaf Pinterest zou het iets meer dan 2 km zijn. Dat blijkt toch wat meer te zijn, was waarschijnlijk tot de afslag naar Cuerres gerekend. Als we bijna precies om half 4 bij de herberg zijn, hebben we het toch wel wat gehad.(vooral Aukje) Misschien omdat we ook wat langzamer gelopen hebben omdat we toch tijd genoeg hebben.
Als we aankomen begint de hospitalero net met zijn informatie. Het is maar goed dat er gereserveerd hebben, er zijn geen bedden meer beschikbaar.Er is weer wat veranderd: vorig jaar moest de rugzak in een plastic vuilniszak beneden blijven en kon je je spullen kleren en alles in een mandje mee naar boven nemen. Ondanks die voorzorgsmaatregelen hebben ze vorig jaar blijkbaar 7 keer met bedwantsen te maken gekregen. En dat is heel vervelend omdat de herberg dan tijdelijk gesloten wordt om van die beestjes af te komen.(zeker als je geen gebruik wil maken van pesticiden en dat willen ze natuurlijk niet in deze ecologische herberg,) De gekozen oplossing is nogal drastisch, geen textiel mag mee de herberg in. Dat betekent dat je buiten moet douchen en dat je een set kleding van de herberg krijgt. Ook je eigen laken/slaapzak mag je niet gebruiken Alle spullen die je van de herberg gebruikt, worden dagelijks afgewassen. De douches zijn prima. Om half 6 komen nog een paar mensen aan die ook gereserveerd hebben, zij gaan echter weer, zijn niet helemaal tevreden blijkbaar.
Lekker in de tuin gezeten tot we om 8 uur kunnen gaan eten. Het eten is heel erg lekker, veruit het beste wat we tot nog toe gehad hebben, je zou er vegetarisch van worden (als we dat al niet grotendeels waren) De gang van zaken is hetzelfde als vorig jaar, met voorstelrondje, aan het einde een aantal positieve dingen van de dag opschrijven. Een Tsjech speelt wat liedjes, er wordt meegezongen en zelfs dat was leuk. Toch een leuke ervaring na die nachten in tweepersoonskamers.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hoi Aukje en Ton heb jullie reisverslag van de eerste 8 dagen gelezen. Ton is wat lang van stof ,maar toch leuk om te lezen. ik hoop dat er van genieten ,en de eindbestemming zullen halen. Wij zijn gisteren weer gezond en wel thuis gekomen ,en hebben een prachtige vakantie gehad. groet bauke en jannie

Bauke 2019-05-08 17:48:45
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.