Een stuk langer dan verwacht, een stuk minder mooi, maar toch tevreden

Spanje, Nájera

Eerst maar een verslag van de "Vuelta des pintcho's". Ik had op internet al gelezen dat elke tapasbar zijn eigen specialiteit heeft en dat je de beste patatas bravas eet in het tentje waar ik vanmiddag toevallig was. Dus ben ik naar verschillende bars gegaan en heb om hun specialiteit van het huis gevraagd. Het systeem is hier wel op ingericht, want als je bier bestelt wordt meestal gevraagd of je een "corto" wilt. (een klein glas dus)
Om 7 uur zijn nog maar een paar bars open,
ik begin gewoon bij de eerste die open is. Daar neem ik dunne varkenslapjes met een kaassaus op een stukje brood. In de tweede bar neem ik een spiesje met pulpo (inktvis) garnaal en mossel), smaakte prima, als derde ga ik weer naar het tentje van vanmiddag, ik wil voor het "volume" nog wel een patatasbravas en neem een pintcho met asperges, die ook lekker was. als laatste ga ik naar een bar waar het heel druk is, zo op het oog met vooral caminogangers.Hier hebben ze maar een gerechtje, een stukje brood met daarop geprikt 3 gegrilde, grote champignons; simpel maar lekker dus. Ik zou op zich ook graag de wedstrijd Real Madrid Manchester City zien, zeker nu ik in Spanje ben. (De eerste wedstrijd moet geweldig zijn geweest) Ik zie echter nog niet zo snel een cafe met tv en besluit dan maar op mijn telefoon te kijken. Ik krijg echter geen verbinding. Even denk ik eraan om toch maar weer de stad in te gaan, maar dat wordt me toch te gek. Via internet kan ik wel de tussenstand zien. Als City met nog maar een kwartier te gaan scoort en Madrid dan nog 2 keer moet scoren zet ik de telefoon maar uit. Een kwartier later zet hoor ik, twee keer achter elkaar, gegil op straat. Mijn vermoeden dat dat iets met de voetbalwedstrijd te doen heeft blijkt terecht, binnen 2 minuten in blessuretijd scoort Real en gaat uiteindelijk naar de finale. Was toch leuk geweest om dit in en cafe te zien.
Om half 7 stap ik uit bed, ik kwam er gisteren achter dat de etappe van vandaag geen 20 maar 29 km is. Dat scheelt nogal. in de herberg kan ik niet ontbijten. Snel vind ik een barretje, waar ik een paar stukken geroosterd brood met tomaat en ham neem. met een cafe con leche en sinasappelsap natuurlijk.Was eeen tamelijk droge boel.
Om half acht vertrek ik. Een aantal menseen zoeken ook het begin van de route. Ik zie een man iemand aanspreken, hem wordt de weg gewezen. Als de man mij passeert zeg ik tegen hem "Sigue ello?" (Moet ik hem volgen?) Of het grammaticaal correct was, betwijfel ik, maar hij begreep het want hij lachte hartelijk. De route uit Logrono is vervelend en duurt lang. Ik had geen idee dat het zo'n grote stad is. Zo te zien is het ook een snelggoeiende stad, een paar km lang hoge nieuwbouwflats. Als we eindelijk de stad uit zijn, lijkt het wel of er hier iets te veel aandacht voor wandelaars en fietsers is. Het wandelpad is zo breed dat 2 auto's elkaar erop gemakkelijk zouden kunnen passeren. Het fietspad is iets minder breed. Elke 100 meter staat er een bank. Het landscchap is een stuk saaider dan de voorgaande dagen. Om 10 uur kom ik aan in Navarete, dan heb ik er al 12 km op zitten. Dat gaat dus prima, al lijkt een onwillige spier in mijn rechterbeen wat op te spelen. Ik neem in een bar een fanta en een stukje cheesecake. Ik had beter vooraf naar de prijs kunnen vragen, ik moest maar liefst 5,50 betalen. Vooraf had ik ingeschat dat ik rond 3 uur aan zou komen, dat moet gemakkelijk haalbaar zijn. De hele dag volgen we in grote lijnen de autoweg, een paar km lang, loopt het pad er zelfs pal langs. IK neem nog 2 korte pauzes, passeer nog het stadje Vendosa. Voor 2 uur loop ik het stadje Najera binnen, dan moet ik nog ruim een kilometer naar de herberg, die er wel prima uit ziet. Ook Najera blijkt een grotere stad dan verwacht.
In 6, 5 uur bijna 30 km gelopen, met3 pauzes daar ben IK wel tevreden over. Er zaten ook geen zware klimmen of afdalingen in.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Zelfs inflatie op de caminotochten Fijn dat het zo goed gaat

Ineke 2022-05-05 19:50:10

Bij t lezen van je verhaal zien we het zo voor ons Ton, het eentonig stappen langs de autovia, en de uitgestrekte wijngaarden ! Doe morgen de groeten aan de kippen in de kerk van Santo Domingo de la Calzada ! ! ! (eigenlijk niet de moeite) Maar bekijk onderweg (na +-5km geloof k) eerst nog de Rollo de Azofra. En verder.... buen camino.

Jean & Malou 2022-05-05 20:29:33

IK vind het niet zo gek, dat je in 6,5 uur bijna 30 km hebt gelopen, als je ziet wat je allemaal hebt gegeten, dan heb je voldoende brandstof in je lijf, om zo;n eind te lopen. goed van jou Ton. Maar morgen maar een beetje rustiger, dat is goed voor die onwillige spier. Buen Camino. Liefs , Gerard en Orty

Gerard en Orty 2022-05-05 23:00:45

Het gaat wel heel veel over eten en voetbal

Aukje 2022-05-05 23:57:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.