Vanmorgen heel rustig aan gedaan op de camperplek bij Facinas en na legen en vullen reden we door het heuvellandschap met overal bruine koeien in weides. Boven op een heuvel stond opnieuw de echte stier Torro (met een paar stevige ballen) en we reden over de minder goede N340 weg naar de Lidl in Tarifa, omdat die goed bereikbaar was. We parkeerden de camper op het Lidl terrein aan de rand met een mooi uitzicht richting de Atlantische Oceaan. We deden alvast aardig wat boodschappen zoals rode slobberwijn, (harde)worsten en spekjes (varkensvlees!). Ook het eten voor vandaag en morgen en iets bij de thee.
We lunchten in de camper meteen een broodje en besloten om naar een plek op het naastgelegen terrein te kijken, waar al meerdere campers stonden. Op het verharde deel, want de rest bleek aarde en zand, kon Jan onze camper ertussen schuiven. Hij zette de camperneus richting uitzicht op Atlantische Oceaan, een kerkje met kerkhof terwijl andere campers met voorkant naar de weg stonden.
Tarifa ligt het meest zuidelijke deel van Europa!
In de loop van de middag stapten we op de fiets naar beneden naar strand en korte boulevard. Op Playa Chico stond een grote metalen vis op een sokkel met zicht op een 16e-eeuws fort Castillo de Santa Catalina dat in 1771 omgebouwd werd tot buskruitopslag en eronder bunkers gebouwd in 1940.
We fietsten met een stevig windje de pier op naar Isla Tarifa, dat afgesloten bleek. Door de speciale wind (tunnelwind) die hier waait, is het hier een waar paradijs voor windsurfers en kiteboarders op de Atlantische Oceaan aan de ene kant en de Middellandse Zee aan de andere kant.
We gingen nog een stuk verder langs de haven van Tarifa en boven ons lag Castillo de Guzman el Bueno gebouwd in 960. En overal konden we aan de overkant van het water Afrika en in dit geval Marokko zien liggen met de hijskranen bij de haven van Tanger Med.
Op het plein bij het beeld van Guzman namen we een drankje op een terras en fietsten nog even door de heel smalle straatjes en stille steegjes van het heel oude centrum. Bij Puerto de Jerez de enige overgebleven poort die nog in tact is en hoofdingang van de stad, verlieten wij dit deel.
Vervolgens moesten we weer omhoog naar de camper en op de rotonde bij de Lidl stond heel apart een cirkel met een hand die sleutels vasthield.
Geschreven door LaikaRiaJan