06-12-2024 Palencia

Spanje, San Sebastián

Afgelopen nacht was het behoorlijk blijven regenen, maar niet zo koud. Toen de Nederlandse buren als eersten vertrokken, werd Jan onrustig, omdat wijzelf niet weg konden doordat er strak achter ons een camper was geparkeerd. We stonden namelijk op blokken waar we eerst naar achter af moesten rijden. Als de achterburen ongemerkt de stad ingingen, was het wachten op hun terugkomst. Jan klopte daarom bij hen aan en de buurman deed met een scheerschuim hoofd en gezicht open. Binnen een paar minuten maakte de man al ruimte zodat Jan van de blokken kon komen. Maar nu moest ‘pas half aangeklede’ Ria ook meteen de blokken weghalen en ze stond gelukkig gunstig om niet een enorme regendouche vanaf het camper dak over zich heen te krijgen. Jan kon nu ook pas onze fietsen weer achterop zetten! Er was ook een plek om vuil water te lozen en toilet te legen en de watertank te vullen.
Toen we wegreden miezerde het nog steeds met heel fijne regen en alles leek somber!
Omdat het vandaag en morgen speciale feestdagen waren, was alles gesloten en reden we een rustig, maar nat San Sebastián uit naar de A1. Daar was het een stuk drukker, maar het reed vlot door en we volgden lange tijd de rivier Oreo. Jan maakte een stop bij een pomp met (eet)café waar Ria broden en roombroodjes kocht. Daar ontbeten we ook meteen.
Toen we een eind verder waren, hield de regen op, maar in de dalen tussen de heuvels hing overal laaghangende bewolking en nevel.
We passeerden bij Miranda de rivier Ebro, die bij Fontibre (N-Spanje) ontspringt en dwars door Spanje kronkelt om in de Ebro Delta aan de oostkust in de Middellandse Zee uit te komen.
Vanwege het slechte weer gingen niet over binnenwegen, maar reden op de tolvrije autobanen, zoals de AP-1 Autopista del Norte (wij richting zuiden!). Regelmatig lag er iets, gedeeltelijk gesloopt, in berm of greppel.
Eigenlijk wilden we naar Burgos, maar door het mindere weer daar, lieten we deze stad rechts liggen en reden ruim 80 km door naar Palencia, waar het weer ietsje beter zou zijn. Er was een gratis camperplek met goede recensies en volgens berichten keurig schone toiletten en douches.
Rond half drie kwamen we op tijd aan, net voordat alle plekken op het hele terrein bezet waren. Jan haalde een code op voor de keurige sanitaire ruimtes en namen beiden voor slechts twee euro een fijne warme douche.
Weer fris en fruitig liepen we naar het centrum van Palencia en kwamen al snel langs een grote oude kathedraal, die volgens ons gesloten was. Hij was omgeven door veel jongere flatachtige rood stenen gebouwen, lijkend op die van de Amsterdamse school. Verder lopend lag het er allemaal wat uitgestorven bij met gesloten winkels; behalve die enorme Chinese winkel met echt van alles zoals bij Ali of Temu. In het voetgangersgebied stapten bij een openstaande deur een kerkgebouw met gouden altaarstuk binnen. In de stad waren mooie gebouwen of gevels te bewonderen met ertussen overal beelden, waar we nog geen foto’s van hebben.
Tijdens de schemer ging overal de kerstverlichting aan en werd het ietsje drukker in de straten. Er stond op het plein een treintje klaar om mee rond te rijden en ook een soort kerstmarkt. Wij wilden ergens iets eten maar er waren vandaag alleen (wijn)bars open met tapas, geen menu’s. Tenslotte zijn we ergens neergestreken waar we bij een wijntje verschillende tapas aten.
Teruglopend hebben we veel kilometers extra gelopen door steeds de verkeerde richting te nemen en alle calorieën weer verbrand!
Morgen blijven we nog hier in Palencia. We willen boodschappen doen met de fiets, de vele beelden fotograferen en de kathedraal met museum bezoeken.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.