Op de CP van Dudelange was het buiten nul graden en gelukkig kon Jan schoon water innemen en alles legen. Na wat perikelen met onze TomTom navigatie die eerst alleen de Benelux herkende, reden we pas om half elf naar het tankstation vlak voor de Franse grens. Daar werd in de automaat Ria’s bankkaart geweigerd, omdat waarschijnlijk het dag limiet was bereikt door een net gedane betaling. Met Jan z’n kaart tankten we voor een mooie prijs de tank vol met diesel en opnieuw pogen lpg te tanken niet omdat we geen lpg zagen!
Al snel kwamen we op de A31 Autoroute De Lorraine-Bourgogne in somber triest grijs weer met lichte vocht. In verband met files gaven de borden boven de weg en ook onze navigatie aan om een andere route te nemen en gingen de autobaan af richting Florange. Daar reden we door een oud industriegebied en vervolgens langs de Moezel om zo weer op de autobaan A31 uit te komen. Vandaag liep alles trager door de “hobbels” die genomen moesten worden en er kwam nog meer, want bij een lpg tankstation lukte het opnieuw niet om gas in te nemen. Het leek wel of de toevoer dop geblokkeerd was.
Bij Toul verlieten we de autobaan, omdat het een tolweg werd en via de Route National gingen we richting Dijon voor een lpg installateur en een camperplaats. Het was een rustige merendeel rechte weg met hoogteverschillen langs kale of net ingezaaide velden en we hadden nog geen enkel zonnetje gezien. Wel waren er al her en der kerstversieringen langs de weg of huizen en erg veel omgekeerde plaatsnaamborden! Een actie van de Franse boeren?
De route liep langs Lac de Charmes, maar met dit weer weinig ‘charme’. In de buurt van Langres, de garnizoensstad met hoge stadswal, kwam de mist steeds meer opzetten en voorbij de stad op een hoger deel lag er zelfs enige sneeuw langs de weg.
Bij Vaux sous Aubigny reden we over een prachtig riviertje Le Badin en bij Lux de prachtige rivier Tille naar een adres bij Dijon van een LPG specialist. Daar aangekomen wilde de aanwezige persoon er niet eens naar kijken, laat staan iets aan te doen en raadde aan met een hamer proberen een klep in de tank los te tikken. Op de vraag van Jan of hij dat wilde doen, weigerde hij. Vervolgens vonden we een groot camper bedrijf die met wel 5 personen alle moeite deden om te achterhalen waar het probleem zou kunnen zitten en de baas zelf kwam in de camper de gastoevoer controleren. Maar daar werkte alles en alleen het vullen blokkeerde! Op hun aanraden vlakbij opnieuw geprobeerd lpg te tanken met open of dichte flessen, maar het lukte nog steeds niet!
En we kunnen als de flessen leeg zijn gewoon niet zonder gas verder en al helemaal niet in Marokko!
We besloten alvast een stuk terug te rijden, aten onderweg een snelle hap bij een Macdonalds in Langres. Jan belde met HarmJan van Hanzestad campers en die raadde ons toch aan een lpg installateur te zoeken die ook in campers inbouwt. Op internet vonden een specialist in Luxemburg, die alles op dat gebied deden, dus we gingen de ‘goede’ kant op! En als dat morgen lukt, zit daar ook in de buurt bedrijf Canal Digital, want de pasjeshouder in ons tv-kastje haperde nu OOK!
EEN DAG MET HEEL VEEL “HOBBELS”!
Geschreven door LaikaRiaJan