De Kerstverlichting in de bomen bij Lido Alexander heeft de hele nacht gebrand en was vanmorgen nog steeds aan. Het was enigszins bewolkt, maar in de zon zo warm dat we onze kledij er op aanpasten. Op het terrein werden de blaadjes en takjes door de vrouw van het oude baasje weg geharkt, omdat ze het ‘pulito’ opgeruimd wilde hebben. We vertrokken nadat alles geleegd en gevuld was en hadden de ramen open.
In de verte, richting zuiden, leek het erop dat we slecht weer tegemoet gingen met behoorlijk donkere luchten.
Op de SS18 reden we achter elkaar van de ene tunnel zo de andere in en het weer viel reuze mee: donkere luchten hingen vooral boven de bergen. Wel trok de wind steeds meer aan! Bij een Lidl, die langs de route lag, deden we onze boodschappen en op het parkeerterrein was het in de luwte 19 graden. We dronken koffie/thee op een onverhard terrein aan zee en besloten om door te steken naar de oostelijke kant waar op een camperplek meerdere campers staan. Dat wisten we van Nederlanders die wij op Pindat met hun verhalen in Italië volgden en die daar met enige hulp ook een Boosterprik hebben kunnen regelen.
We reden vanaf Pizzo eerst een stuk over de tolvrije A2/E45 ‘Autostrada del Mediterraneo’ zuidwaarts, waar midden in de prachtige natuur een fabriek dampen met ?? de lucht inspuugde. Vervolgens bij Rosarno naar de prima weg SS682 ‘Jonio Tirreno’, die behalve bij de tunnels praktisch geheel op betonnen palen was aangelegd. Zo staken we aardig snel dwars door de ‘voorvoet’ van de laars van Middellandse Zee naar Ionische Zee in een streek met veel sinaasappelbomen. En ook hier, zoals op veel plekken in Italië, werd afval zo langs de weg gedumpt.
Daarna was het nog maar een paar kilometers over de SS106 naar Ardore Marina waar een mooie camperplek aan zee naast de boulevard van het stadje was, inclusief water en afvoermogelijkheden met winkels in de buurt. We zagen de Nederlanders met hun camper al staan en zetten de onze een stuk verder naast een kraantje. Al snel kwam de Nederlander, die Harrie bleek te heten, een praatje maken. Naast verschillende adviezen en tips raadde hij het af om naar Sicilië te gaan, omdat boten niet meer varen als het ook hier met Corona de verkeerde kant op gaat en dan zit je daar vast. Hij was zelf nu ook niet meer van plan om erheen te gaan!
Toen het donker was, viel het op dat camperaars zelf de boel ook hier mooi hadden versierd met verschillende verlichte kerstbomen.
We zijn van plan om hier een paar dagen te blijven staan en vragen ons nu af of we wel naar Sicilië willen gaan.
Geschreven door LaikaRiaJan