Het had afgelopen nacht opnieuw gevroren, want er zat ijs op de isolatie deken. Pas na achten hoorden we kinderstemmen van een groep kleintjes die achter een juf (met rode eland-hoorntjes) naar de kinderopvang liep. We dachten dat er meer kwamen, maar het bleef hierbij, dus heel rustig! Na een klein ontbijt met brood van gister liep Ria naar de bakkerij om de hoek voor een verse baguette + iets lekkers en maakte Jan de camper klaar.
Om tien uur reden we met vijf graden en een beetje zon weg voor een rit van bijna 160km. Op de weg naar Dax konden we gemakkelijk gas tanken en vervolgens ging het naar Bayonne waar we eerst de rivier Adour passeerden en daarna de Nive met zicht op een grote protest actie.
Bij een van de talrijke verkeerslichten reed een harmonica tram/trein-bus een speciale rijbaan op. Vervoersdienst in Frans Baskenland!
Na de stad kwamen de Pyreneeën en Golf van Biskaje in beeld en bij het ontzettend drukke Saint-Jean-de-Luz aan de rivier La Nivelle en haven.
Toen we langs het water van de Bidasoa reden, waren we al ongemerkt in Spanje en over de grens en in het havengebied stonk het vreselijk naar de petrochemische industrie. We wisten, dat er niet veel verder op deze weg, een goedkope Easy Gas pomp was en daar tankten we voor €1,38 diesel.
De temperatuur was geleidelijk opgelopen naar aangename 16 graden!
Het was niet ver meer naar San Sebastián met een camperplek die snel vol staat, maar dit keer waren we op tijd! Naast ons Nederlanders met Belgisch kenteken die ook net aankwamen, 30 jaar in Goor woonden en dochter nog steeds. De vrouw kwam van oorsprong uit Hengelo Twente en hij uit Duitsland! Hij had meteen ZUTPHEN op onze camperdeur gezien!
Na een kop thee stapten we op de fiets met een jas aan voor mogelijke regen en ook meteen naar de boulevard langs de zee, die we helemaal volgden.
Op het plein aan de kust stonden de bronzen beelden van edelman Don Quichot van la Mancha met zijn dienaar Sancho Panza, waar Cervantes een parodie over schreef. De heilige Sebastián stond boven op een heuvel waar we omheen konden fietsen. Aan het eind kwamen we met de fietsen in een lift van boven het Aquarium weer beneden terug bij de haven. Daarna fietsten we een stukje de oude stad in en bezochten de 18eeeuwse Barokke ‘Koruko Andre Mariaren Basilica’ met mooie voorgevel en die van binnen prachtig was. Via andere oude straatjes namen we alleen een kijkje aan de buitenkant van een andere kerk, die dichtbij erg tegenviel.
Terug naar de boulevard namen we een kijkje in een Sketchers winkel, die alle modellen en soorten schoenen en zelfs ook kledingstukken ervan had.
Op de terugweg begon het flink te motregenen, maar de camperplek lag gelukkig niet ver van het centrum af en stond ondertussen bomvol!
Jan bewerkte de foto’s en terwijl hij het avondeten klaarmaakte, begon Ria aan dit pakjesavond-verslag.
Geschreven door LaikaRiaJan