Gistermorgen (29 mei) allereerst verhuisd naar officiële plek nr. 2 aan de zijkant, waar we schaduw hadden van de bomen en niet in de volle zon stonden. We mochten wel op de geïmproviseerde plek blijven staan, maar Ria wilde een grote was draaien en Jan kon daar ook de waslijn nergens vast maken en ons rek was te klein. Verder belemmerden we het uitzicht van een vriendelijk Duits echtpaar. Ria zocht alle vuile was bij elkaar en kon mooi op tijd een wasmachine in gebruik nemen, want na het vullen van haar machine waren de anderen ook bezet. Een uur later konden we bijna drie lijnen en rek volhangen, waarvan de was met een uurtje helemaal droog was. Meteen ook ons bed verschoond met fris ruikende lakens.
De sanitaire voorzieningen op deze camping steken ver boven de gangbare Albanese normen uit; er loopt de hele dag een persoon rond die daar voor zorgt en vooral schoon houdt. Ook het campingterrein ziet er verzorgd en netjes onderhouden uit. Elke dag, dat wij er waren, was de camping vol en velen moesten/mochten buiten de poort op een keurig gemaaid grasveld voor half geld staan, maar wel gebruik kunnen maken van alle voorzieningen!
Ria zocht in de middag haar waterschoenen op en nam een duik in Lake Shkodra om de conditie ietsje beter te krijgen. Maar de viel nog best tegen nadat ze meer dan een jaar niet meer gezwommen of ‘gesport’ had; maar alle beetjes helpen! Ria vond het lastig om het water uit te komen en dat was geen wonder, want de zool van die oude waterschoenen hing helemaal los, klapte dubbel en haar tenen staken door de stof. Geschikt voor de prullenbak!
Ria had nog even contact met kleindochter Britt over het haken van een hemdje en over het bezoek met het gezin aan kasteel Cannenburch bij Vaassen i.v.m. kastelendag.
Begin van de avond gingen we naar het restaurant waar ‘onze’ ober ons herkende en pas later tijd had voor een praatje over waar we geweest waren. Het restaurant zit gewoon elke avond bomvol, maar we zien ook veel mensen daar ’s morgens naar het ontbijt gaan voor een prikkie! Wij hadden na een biertje en jus d’orange eerst weer die lekkere tzatziki met brood besteld, vervolgens mix varkensvlees, salade, patat en wijn met als toetje ijs en panna cotta. Bij betalen komt altijd nog een glaasje Raki op tafel. Alles bij elkaar €31.
Ria was die avond nog tot laat aan het oefenen en uitproberen van bepaalde haaksteken.
Geschreven door LaikaRiaJan