Het was vandaag een zeer warme dag en onder luifel of boom was het met wat wind gelukkig goed toeven. Het was voor Ria dan ook geen straf om lekker fris onder de koude douche op het camping terreintje te staan.
Op een eiland in de lagune vertoeven ook wilde paarden, die regelmatig door het laagstaande water van het eiland afkwamen en zo ook soms wat op de camping rond struinden.
Al in de ochtend kwam eigenaar Albert met de Raki fles en twee glaasjes aan zetten. Een gesprek voeren was opnieuw lastig en hij bleef niet lang; Jan kon daarna de rest van het glaasje ongezien in het gras deponeren!
Verschillende bus campers kwamen aan op het parkeerterrein om alleen te draaien of om te wandelen in de lagune of om te kijken hoe het aan zee of strand was. Er is hier helaas geen strand en er ligt veel rotzooi, wat vanaf de camping gelukkig niet te zien is. Dus daarna reden veel mensen de weg weer terug op zoek naar een betere plek, waar het meteen ook veel drukker was.
In de middag fietste Jan even snel heen en weer naar de bakker in Shëngjin, omdat we niet weten of er met Pinksteren een bakker open is.
Om zes uur stapten we naar het restaurant aan de overkant om iets te drinken en te eten. Na hun maaltijd binnen in het restaurant kwam een gezin ook buiten zitten en de man vroeg netjes of hij iets mocht vragen. Het gezin kwam uit Kosovo en hadden een appartementje in Shëngjin, waar ze in de weekenden naar toe gingen voor uitstapjes. Ze wilden van alles over onze camper weten en Jan nodigde hen uit om erin te kijken. Helemaal enthousiast over het prachtige interieur vertelden wij dat we er veel mee reisden en ook in Kosovo geweest waren. Toen ze opstapten, kregen we het visite kaartje van de vrouw, die advocaat bleek te zijn aan het gerechtshof in Pristina. Wanneer we in de buurt waren, konden we met haar contact opnemen!
Vóór het eten zochten we beeldcontact met kinderen en kleinkinderen in Nederland en kwamen weer enigszins op de hoogte van hun wel en wee. Eigenaar Albert kwam in visserstenue met laarzen aan voorbij lopen en riep ons toe dat hij de lagune in ging om nieuwe vissen te vangen.
De tafel werd gedekt en er kwamen lekkere frites, warm brood, smakelijke salade en knoflooksaus op tafel. Niet lang daarna volgden twee borden met op ieder bord vijf duimdikke palingen erop, die heerlijk gekruid gebakken waren. We hebben gesmuld en een vrouwtjes hond lag, nadat ze streng was aangekeken en toegesproken daarna rustig te wachten op de restjes.
We kregen nog wat aangeboden, maar alleen Jan nam nog een koffie en een Raki, want Ria was meer dan voldaan. Toen we vervolgens gingen betalen, inclusief een extra camping nacht, moesten we slechts €44 afrekenen. Deze supermaaltijd met bier, wijn en sap kostte per persoon slechts €17 en dat kunnen wij ons nauwelijks meer voorstellen!
Morgen rijden we weer naar een andere locatie.
Ook nog enkele foto's van de afgelopen dagen van locatie richting 'zeekant', de vreemde vissen en bar/restaurant met terras (vandaag geen bewolking maar strak blauwe lucht).
Geschreven door LaikaRiaJan