Dorsvloeren?

Marokko, Agrd odad

Voor vandaag hadden we een route gevonden op Komoot. Het eerste stuk ging ondanks de hellingen prima, dank zij de trapondersteuning. De Anti-Atlas is een schitterend gebergte.
In plaats van vangrails of reflectorpaaltjes staan er regelmatig steenstapeltjes (met een gekleurd tasje erom) langs de rand van de weg.
Op een gegeven moment ging onze route over in een onverhard pad met flinke keien en opstekende stukken leisteen. Voor dat wegdek zijn onze banden niet geschikt.
We draaien om en gaan omhoog naar het dorp El Modaa. Overal in het dorp zien we laag ommuurde ronde vloeren met een gat in het midden. Het doet ons aan dorsvloeren denken. We hebben dit hier in Marokko nog niet eerder gezien. We zien ook niemand aan wie we kunnen vragen wat de bedoeling ervan is. Akkertjes met koren zien we ook niet. De enige akkertjes zijn in de droge rivierbedding en die zijn kaal.
Als wij het dorp in willen rijden, komen we Toni, Frank, Ria en Annelies tegen. Zij komen net het dorp uitrijden. Waarschijnlijk zijn ze ons gepasseerd toen wij aan het onverharde pad zaten te lunchen.
Terug bij de camper laten we de waterman onze tank vullen. Daarna is er leesvoer.


Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Mooie route!

Ria Van den wijngaert 2025-02-13 21:38:53
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.