Ammelne Vallei

Marokko, Imziln

Wij fietsen vandaag naar Tahala en slaan daar rechtsaf de Ammelne vallei in. Vorige keren reden we dit rondje van zo’n 45 kilometer andersom.
Het vriest hier ’s nachts 1-2 graden en het is nog koud als we vertrekken. Dat blijft het ook nog een tijd, zeker helling af en in de schaduw.
Als wij 24 km gefietst hebben, komen we Ria, Frank en hun Belgische buren tegen. Zij rijden het rondje andersom en hun teller staat dan op 20.
Het is een mooie tocht met nu af en toe water in de rivier door de vallei. We zien aan het zand en de stenen op de weg, waar die de rivier kruist, dat er nog niet zo heel lang geleden flink water gestroomd heeft.
In de vallei staan mooie huizen. Aan de rand van de vallei, tegen de bergen liggen kleurrijke dorpen.
Bij een bushalte eten we een broodje. Boven het stenen bankje hangen verschillende kussentjes. Kun je zacht zitten tijdens het wachten.
Tussen de straat en de muur van een huis loopt een ezel te grazen.
Terug in Tafraout nemen we een warme lunch. Het gehakt voor de kefta wordt eerst aan de overkant bij een slager gehaald, zien we.
Als we terug zijn bij de camper heeft Paul een lekke voorband. Met het wiel onder de arm op mijn fiets naar een fietsenmaker. Voor 40 dh legt die er een nieuw velglint en binnenband op.


Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Mooie tocht. Ik vraag me af hoe de mensen in het dorp hun geld verdienen?

Joke 2025-02-04 04:00:17

Mooie fietstocht!

Ria Van den wijngaert 2025-02-05 09:44:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.