Wandelen en knopen

Oostenrijk, Gröbming

Vanmorgen om 9 uur eruit. Helaas weer regen .Goede hoop dat het vanmiddag mee zou vallen.
Jannick kwam koffie drinken maar wilde niet meeeten. Hij heeft dit keer zijn paspoort bij zijn meeneemspullen. Hij kan ook warm eten, hij heeft pasta met saus mee dat kan hij in de auto warm laten worden. Als hij dan in Duitsland aan komt dan kan hij daar eten dan moet hij toch staan.
Ik met Jan echt op tijd eten want im moest naar de seniorenwandeling. We gingen vandaag naar Haus im Ennstal. We parkeerden bij de spoorbrug en vanaf daar langs de Enns aan de wandel over een pad. Dan ineens borden met verboden voor voetgangers en fietsers. Dan maar weer terug en dan over de brug opnieuw aan de wandel maar nu links van de Enns. het was een lekkere wandeling en dan over een wiebelbrug over de Enns richting Haus. Er ontstond twijfel over een pad richting zwembad maar nee iemand zei je kan echt doorlopen en onder de weg door. Dat was niet te zien maar de onder doorgang was er echt. Dan een klein stukje in Haus en dan kwamen we bij Wiedemann Knöpfe
https://www.wiedemannknoepfe.at/de/video/video.php
Het bestaat sinds 1919 en wordt nu gevoerd in 5e generatie. We kregen een rondleiding en we konden zien hoe het allemaal gemaakt wordt het stanzen, het in elkaar zetten en het galvaniseren. Na dat daar gezien te hebben kijk je anders naar knopen. Ik heb een donzen jas die eruit ziet als een Schladminger Janker. Daar was ik knopen van kwijt en daardoor droeg ik hem niet. Dus voor ik weg ging had ik een knoop eraf gehaald en in mijn portemonnee gedaan. Tot mijn vreugde kon hij mij gelijke knopen verkopen.
Er was een auto naar Haus gereden met dames die niet zo goed kunnen wandelen. Die is met de chauffeurs van de andere autos na afloop de autos gaan ophalen. Dan met de autos naar Weissenbach gereden en daar in een hotel Hartweger koffie gaan drinken. Heel gezellig en omdat Marianne jarig was ook nog een ronde schnapps of Baileys, ik ging voor de Bailey en er waren over en ze vonden die kon ik wel opdrinken. Nou goed nog eentje dan.
Dan reden we terug naar Gröbming en ik werd zelfs voor de deur afgezet. Een heerlijke middag met een weinig regen , het was niet warm maar daar was ik goed op gekleed. Tegen zessen pas weer thuis.
https://youtube.com/shorts/L4NGcpxbT2U


Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk! Die kende ik helemaal niet.

Annemarieke 2025-03-28 07:43:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.