Boodschappen doen

Oostenrijk, Gröbming

Om 7 eruit want ik wilde vroeg boodschappen doen. Jannick kwam een bakkie doen die was ook al wakker. Maar wij moesten toch op pad dus na zijn koffie en ontbijt ging hij met Kono weer.
Wij zijn naar Stainach gegaan en ik had in ieder geval de dingen die in de aanbieding waren en op mijn lijstje stonden. Het valt dit jaar zwaar tegen , weinig bijzondere dingen wat eten betreft, geen sauzen of soepen, ik heb met enige moeite carpaccio gevonden en el tonnato. Maar geen lekkere dingen die je met kerst kan eten. Ik was daar bij de Hofer en de Penny, dan doorgereden naar Liezen waar we naar de Lidl zijn gegaan. Die hadden wel wat maar het hield ook niet over. Maar ik denk dat ik wel wat op tafel tover.
Het sneeuwt al de hele morgen.
Thuisgekomen auto uitgeladen en alles opgeruimd. Kono met ons mee naar boven. Dan even zitten. Ik heb kaiserschmarren voor het middageten dus die ga ik zo maken. Theresa en Sabrina zijn vanaf de 24 in de avond er. Ze moeten eerst met Ingrid naar de kindermis. Ik hoor vandaag hoe Meli en Jannick denken te werken. Daar kan ik dan het eten op afstemmen. Eerste kerstdag ontbijten we bij ons en gaan ze naar Carmen en Heinz. Dan eten Jan en ik gezellig samen.

Zaterdag 21 december
Vanmorgen opgestaan en alle ochtend dingen gedaan. Jannick kwam met zijn ontbijt boven en wilde ook wel koffie erbij. Vannacht had Kono mij wakker gemaakt en ook Jannick hoorde ik. . Meli had gisteravond van haar werk kerstfeest. (niet van het ziekenhuis maar van de artsen waar ze voor werkt) Die was dus pas om half 4 thuis. Dus Kono uit haar dak. We weten in ieder geval dat er niemand zo maar binnen kan komen. Dan zijn we naar Donnersbachwald gereden , door de sneeuwval van gisteren die boven behoorlijk was even gaan ruimen. De slee buiten zetten en de sneeuwschuifel ook buiten zetten. We hebben de buurvrouw ontmoet en die kon mij aan een sleutel helpen. Want ik had alleen de oude sleutel en moest ook via de sleutelsafe naar binnen . Daar vond ik de nieuwe sleutel van het tuinhuis. Die heb ik in de sleutelkluis bij het tuinhuis gedaan. Nadat de sloten waren vervangen had zij alle sleutels van de slotenmaker. Het was prachtig zonnig weer en daar was zoveel sneeuw. Gewoon prachtig om te zien. Het seizoen is vol los gegaan. Normaal zie je niet veel mensen maar nu overal druk met wandelaars en langlaufers. Op de piste waren veel mensen .We waren net weg en reden beneden toen de gasten al daar waren. Dus we hadden elkaar gepasseerd. Zij dachten dat ik er zou zijn en ik zei hen dat de sleutel in de safe was en heb ze de code gegeven. Ik denk dat het gelukt is want hen daarna niet meer gesproken.
Ze waren om 2 uur al daar. Ik hoop dat de andere gasten de tijd van vanaf 16 uur aanhouden anders redden we het niet met de gastenwissel. 8/9 bedden is niet weinig (4 slaapkamers) en 2 badkamers .
Als alles goed gaat dan volgende zaterdag gastenwissel.
In Gröbming even naar de Billa want ik wilde kijken of ze daar nog iets bijzonders hadden.
Ik kwam in ieder geval met een mand vol eruit. Want ze hadden veel met 50 % korting. Dus veel daarvan meegenomen. Thuis in de vriezer gedaan. Dan echt goede sushi meegenomen en zelfs Jan moest toegeven dat deze wel heel goed waren. De datum was tot morgen dus ook voor de helft-
Ik zei vanmorgen tegen Jan eigenlijk niet aan gedacht want ik had mocca koffie kunnen laten meebrengen. En dit keer had ik niets van de Holland snack anders had ik het daar kunnen doen. We hebben nog nooit moccakoffie hier gezien. Wat zie ik bij de Billa ja hoor moccakoffie normaal heel duur met 6,50 voor een 250 gr. Maar ze lagen er ook voor de helft van de prijs. Dus nu heb ik met kerst toch mocca koffie en dat ook nog veel voordeliger. Dus ik kwam met behoorlijk wat thuis. Dan is het fijn dat ik een grote vrieskist heb. Die nu wel nokvol is.



Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

En dan komt er ook nog wat kaas bij.

Annemarieke 2024-12-22 14:12:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.