22-4-2023 Valencia Wandeling Ruzafa en Cánovas

Spanje, Valencia

Aan de hand van het boekje Wat&Hoe Valencia gaan we een wandeling door bovengenoemde wijken doen.
Wij beginnen bij het Plaza de Toros of wel de stierenvechters arena. Het is nog erg rustig op straat. Waar we doorheen lopen is allemaal niet echt interessant. Misschien komt het omdat we nog vroeg zijn. Alhoewel wanneer wij bij een lekker uitziende bakkerij koffie willen drinken staat er een wachtrij van hier tot Tokio. Snappen wij ook wel wat de taartjes zien er als een plaatje uit. Wij lopen iets terug en drinken bij Pons maar koffie in de hoop dat het dan ook wat drukker in de wijk wordt. Er wordt in het boekje gesproken over "zoveel winkels, restaurants en barretjes dat elke straat wel iets bijzonders heeft". Dat de restaurantjes en barretjes dicht zijn snappen wij op dit tijdstip, 11:00 uur, maar dat de winkels dicht zijn???
Er valt dan ook weinig te schrijven. Ook is er niet veel te fotograferen.
Al lopend komen we bij de Mercado Ruzafa. De markthal van de ze wijk, maar aanzienlijk kleiner dan de Marcado Central die wij eerder bezocht hebben. Het is er aanzienlijk overzichtelijker en ook hier weer ziet het uitgestalde er prachtig uit. Grote paprika’s die ze hier verkopen. Nog niet eerder gezien. Ben kan even zijn Grieks weer ophalen, wanneer er een kraam is waar Griekse producten worden verkocht. Samen met de eigenaresse is hij lekker aan kletsen.
Wij vervolgen onze wandelroute. Nog steeds interessants te vermelden of te fotograferen. De Mercado Colon. Niet een mercado zoals voorgaande, maar meer een plek waar je wat kunt drinken. Ziet er overigens wel mooi uit. We wandelen weer op de Colon, de hoofdweg van Valencia, en lopen richting de Torres de Quart, de plek waar ooit Napoleon met zijn Franse troepen Valencia binnenviel. Zo komen we weer in de wijk Carmen. Ook hier is veel graffiti te zien. We eindigen onze wandeling tegenover het keramiek museum op de Calle Poeta Quero. l (https://www.visitvalencia.com/nl/wat-te-doen/cultuur/museums/nationaal-keramiekmuseum-weelderige-kunstcollectie-van-gonzalez-marti ) Er staat een rij van hier tot Tokio op naar binnen te kunnen. Het blijkt dat het op zaterdagnamidag gratis is. Pfffff. Wij gaan tegenover het museum lekker bij Cool in het zonnetje zitten met een hapje en drankje. Wanneer de rij bijna weg is brengen we een bezoekje aan dit museum. Het is anders dan verwacht. Ze ziet niet alleen keramiek, maar ook hoe deze markies ooit geleefd heeft. Luxe, dus! In eens komen er een aantal dames in klederdracht aan. Daar moet natuurlijk nog een foto van gemaakt worden. Hierna gaan we op Plaza Tossal een hapje eten. Bijna 24.000 stappen.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.