Vandaag weer bijtijds op voor een boottocht van plm.. 5 ½ uur door de Delta. Het is een wat wankel bootje, maar een ieder zit toch wel goed. Nadat we een stukje varen pikken we nog wat andere mensen bij een lodge op en gaan dan op weg. Langs de oevers zie je heel veel dieren, zoals dat gister ook het geval was. Wat ons opvalt is dat de dieren over het algemeen heel schuw zijn.
Dit in tegenstelling tot andere Afrikaanse landen waar we geweest zijn. Het zal wel door toedoen zijn van de diverse ongeregeldheden en stroperijen die in het verleden plaatsvonden. We hebben tot op Lake Albert gevaren. Aan de overheid kan je Congo zien liggen. Het is een mooie tocht.
Onderweg nog even langs de kant gestopt en een stukje gelopen (even de benen strekken) om een giraf te bewonderen. Ook deze liet ziet niet echt gemakkelijk bekijken. Nadat we de mensen van de lodge weer op hun plek afgeleverd hebben (zij werden door een bediende met warme handdoekjes opgewacht!!!!) gaan wij verder naar onze camping. We werden dan wel niet met warme handdoekjes opgewacht, maar wel met warme PANNENKOEKEN!
Tot 15:00 uur hebben we tot voor onszelf, want hierna gaan we naar en op de top van de Murchison Falls wandelen. We moeten ons goed insmeren/-spuiten met antimug. Bij de watervallen heb je namelijk 60% kans dat je door een “Malariamug” wordt gestoken en daar zitten we natuurlijk niet op te wachten. Met de bus rijden we naar de parkeerplaats bij de waterval van waar we de wandeling beginnen. Het is bloedheet, vochtig en onze conditie niet al te best. De wandeling naar boven is dan ook behoorlijk zwaar. (Hoe moet dat straks als we de gorilla-tracking doen?!?) Onze arbeid is wel de moeite waard want het is er mooi.
Al moet ik wel zeggen dat ik de Victoria Watervallen mooier, laat ik zeggen, anders vind. De kracht van het water blijft echter altijd boeiend.
Om plm. 19:00 uur zijn we weer terug op de camping. Wat is een douche dan toch lekker. Van Ultracomp (mijn werkgever) ontving ik nog een SMS voor mijn verjaardag. Leuk! Bijtijds naar bed, want ik ben behoorlijk moe van een dag waarin veel te zien was.
Geschreven door Ottengas.reizen