8-12-2018 Hurtigruten dag 6 Honningsvåg

Noorwegen, Honningsvåg

Wat een geweldige avond gisteravond.
Vannacht worden we nog een keer door de info gewekt dat het Noorderlicht vanaf dek 5 prachtig te zien is. Inmiddels liggen wij in bed en het schip is aardig aan het deinen. Wij blijven dus maar lekker liggen.
Rond 08:30 uur worden we wakker. De info gaat weer dat vanwege de Noordkaap het ontbijt tot 09:30 uur is. Dus toch een beetje gehaast aankleden. Het is wel raar dat het ontbijt tot 09:30 uur is en om 10:00 uur het lunchbuffet wordt geopend. Waarom dit is, weten we niet.
Door het raam kijkend lijkt het wel of wij het einde van de wereld naderen. Er is weinig te zien dan alleen kale, besneeuwde bergen. Geen huisje te bekennen.
In Honningsvåg maken we weer een langdurige stop. Het is de noordelijkste stad van het Europese vasteland met 2600 inwoners. De beschutte ligging van Honningsvåg verklaart waarom het een belangrijke visserijhaven is. Meer dan 150 vissersboten hebben hier hun thuishaven. Bovendien bezoeken jaarlijks een honderdtal cruiseschepen de stad waardoor, naast de met de visserij verbonden activiteiten, het toerisme een belangrijke bron van inkomsten is. Voor wie oostwaarts vaart is Honningsvåg de laatste halte vooraleer men de Noordelijke IJszee bereikt. Om 11:15 uur leggen wij in dit plaatsje aan. Zo te zien is het een klein liefelijk dorpje, er staan veel kleine houten huisjes. Volgens Wikipedia heeft het dorp weinig bijzonders. Tot na de lunch blijven wij aan boord. Maar zodra de laatste hap naar binnen is gaan we helemaal los. Wij trekken onze warme kleding en gaan er helemaal voor (haha). Het dorp is dus echt niets. Er zijn ongeveer 5 winkeltjes die allemaal veel hetzelfde verkopen. Er is wel een leuk winkeltje annex cafeetje waar dames hun eigen gemaakte knutselwerkjes verkopen. Maar verder is er echt, maar dan ook echt niets. Zelfs de kerk zien we niet! Na een uurtje hebben we het gezien en gaan terug naar het schip. Het is inmiddels 14:00 uur en pikkedonker.
Terugkomend gaan we eerst naar de hut om de 1e voorbereidingen te doen voordat we het noorderlicht misschien weer zien. Alvast T-shirt aan, lange thermo-onderbroek, dikke trui en broek. Jassen, mutsen en handschoenen hebben wij bij de hand. Wij hoeven alleen nog onze skibroek aan te doen, wanneer het zover is.
Tja en dan is het nu wijntijd. Er zit tenslotte een 5 in het tijdstip wanneer we op onze horloge kijken. Ik ga verder met mijn verslag en ondertussen kijkend naar de passagiers die weer terugkomen van hun trip naar de Noordkaap. Waar wij nu op het dek zitten kan je appelgebak met slagroom en warme chocolade kopen. Het is grappig te zien hoe mensen reageren wanneer zij horen dat zij hier 60 kronen, ofwel ongeveer 6 euro voor moeten betalen. Sommigen lopen direct door en anderen moeten het eerst aan moeders te vrouw vragen.
Volgens de noorderlicht- app zouden we redelijk snel in het gebied van het noorderlicht komen. Reden voor ons om naar de hut te gaan en onze skibroeken en warme schoenen aan te trekken. Net wanneer we de hut uitstappen roept de installatie om dat het noorderlicht goed te zien is. We zijn er klaar voor.
Wederom is het prachtig om te zien. We blijven foto's maken, totdat........het toestel van mij niets meer doet. Shit, shit, shit! Ik zal wel weer per ongeluk aan een instelling hebben gezeten, want zodra ik binnen ben kan ik fotograferen. Helaas gebeurt er buiten niets. Batterij inmiddels vervangen, misschien is dat het. Ook niet. Dan maar gewoon zo genieten. Het laat mij echter niet los waarom het toestel het niet doet. Na een hoop geklooi iemand gevonden die mij misschien kan helpen. En jawel....... het toestel doet het, maar het noorderlicht is verdwenen. Wederom shit!. Dan maar een slokje wijn nemen. De fles wijn die wij in een van voorgaande stadjes hebben gekocht was nog niet leeg, dus de waterfles van Lijda maar hiermee gevuld. Het is dan wel geen rum om warm te blijven, maar lekker is het wel. Inmiddels leggen we weer mij een dorpje aan waar het schip een kwartiertje blijft liggen. Ik ben blij dat mijn camera het weer doet, want wanneer we weer gaan varen verschijnt ook het noorderlicht weer. Af en toe gaan we wel even naar binnen om op te warmen met warme chocomel (zonder rum). Regelmatig wordt er omgeroepen dat het noorderlicht te zien is, maar de meeste tijd staan wij maar met een paar mensen op het voordek. Op een gegeven moment roept zelfs de kapitein om dat het noorderlicht sinds tijden niet zo mooi te zien is. Hebben wij weer 😊. Het loopt inmiddels tegen 19:00 uur en wij hebben het inmiddels is het zo koud dat het wijntje in de waterfles niet meer helpt bij het opwarmen. Vanaf 16:00 uur buiten staan om het licht te bewonderen is het nu ook wel mooi geweest en we houden het dan ook voor gezien, ondanks dat men blijft omroepen hoe mooi het noorderlicht is.
Nadat we ons omgekleed hebben gaan we nog een wijntje drinken en gaat Lijda de rekening betalen. Morgen om 09:00 uur komen we in Kirkenes, ons eindpunt, aan en is de koek op.
Wij hebben een geweldige reis gemaakt die we niet gauw zullen vergeten.

https://youtu.be/WeQzx0iMh_g

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.