Eindelijk is het dan zover en gaan we op weg naar Entebbe. Na een snelle treinreis komen we op tijd op Schiphol aan. Het inchecken, paspoortcontrole, etc gaat allemaal snel. Vanwege het ontbreken van 1 passagier, heeft wel ingecheckt maar is niet komen opdagen, vertrekt het vliegtuig met een kwartier vertraging. We hebben fijne plaatsen. Een rij van 2 zodat Ben bij het raam zit en Ingrid aan het gangpad. Ook over de beenruimte hebben we zeker niet te klagen, en we dan ook niet zullen doen. De vlucht gaat over de Alpen. Ben is blij want er ligt alweer sneeuw op de toppen. Hierna vliegen we over Corfu, Athene, wat er bewolkt bij ligt, en Kreta. Ook de Sahara is vanuit de lucht niet te missen. Wat een dor en droog gebied waar echt helemaal niets te zien is. We hebben een tv’tje in de stoel voor ons, zodat je je met enig entertainment kunt vermaken. Zo heeft Ingrid de film Nina (over het leven van Nina Simone) gezien en een aflevering van Floortje Dessing. Dit keer ging het over een echtpaar met 4 kinderen die al 12-14 jaar met een oldtimer over de wereld rijden (
https://vimeo.com/34183907 ) . Nu was dit Afrika. Grappig om te zien. We maken een tussenstop in Kigali (Rwanda). De passagiers voor Rwanda eruit en passagiers voor Entebbe/Nederland er weer in. Dit alles duurt ongeveer een uurtje. Hierna vliegen we terug naar Entebbe wat ongeveer 40 minuten duurt.
Wanneer we in Entebbe aankomen moeten we eerst ons vaccinatieboekje laten zien of we voor gele koorts zijn ingeënt. Hierna door naar de douane voor een stempel voor het visum. Ook alle kopieën die we hebben moeten maken worden afgegeven. Het lijkt allemaal willekeur, want Ben hoeft alleen zijn vingers van zijn rechterhand biometrisch te toetsen, terwijl dat bij Ingrid voor alle vingers van toepassing is. Weer bij iemand anders was alleen een foto voldoende. Snap jij het nog?
Tegen 22:30 uur komen we in Airport Guest House (
https://www.habaritravel.nl/accommodaties/ ) aan. We worden hier hartelijk door Charles ontvangen. De Charles die we ook 4 jaar geleden hier hebben ontmoet. Toen nog onder de hoedde van Jan Willem, nu de manager himself! Nog wat biertjes gedronken en toen naar bed.
Geschreven door Ottengas.reizen