31-8-2003 Lake Mburo - Kampala

Oeganda, Kampala

Om 06:30 uur de laatste gamedrive van deze reis. Ook dit keer vond ik het niet echt boeiend. We hebben wel een hele grote kudde Elanden gezien. Om 08:30 uur zijn we weer terug op de camping waar Miriam en Aminah weer een lekker ontbijtje hebben klaargemaakt. Alweer met die heerlijke pannenkoekjes. Hierna tentje afbreken, spulletjes pakken en de bus inladen.

Het is een lange rit naar Kampala en een aantal van ons zitten dan ook te knikkebollen. Bij de evenaar stoppen we om de benen te strekken en wat langs winkeltjes gelopen. Ik heb een paar slippertjes met kraaltjes gekocht. Wie is nu gek van spiegeltjes en kraaltjes?! Onderweg ook nog gestopt om bananen te kopen. Niet een paar banaantjes, maar hele trossen. Deze zijn voor Mariam, Aminah en Fred. Nadat alles op het dak is geladen gaan we verder. De bananen zijn hier zeker goedkoper dan in de buurt van Kampala.

In Kampala hebben we bij Steers (een soort Mac) geluncht. Naast Steers heb je ook een internetcafé. Handig om te weten. Na de lunch worden de bananen van de crew in onze ogen zo her en der in Kampala achtergelaten en gaan wij naar het guesthouse van Bart. Ik heb wel een beetje het gevoel thuis te zijn. Een ieder heeft weer de kamer waar we ook de eerste nacht hebben geslapen. Lekker weer dezelfde kamer met toilet en bad. Eerst een lekker koel biertje en toen heerlijk gedoucht. De douche is voor mij de uitvinding van eeuw!

Om 19:30 hebben we afgesproken om met elkaar bij het “Petit Restaurant” te gaan eten. We lopen met elkaar naar de weg beneden. Bart laat ons zien hoe het openbaar vervoer werkt. Een busje nadert, je steekt je hand uit, de bus stop en je kan instappen. Bij het uitstappen klop je op het dak en zegt dat je eruit wilt. We konden met elkaar in één busje. Halverwege het eten valt het licht uit. Dit blijkt normaal te zijn. Gelukkig heeft het restaurant een generator zodat we toch met licht kunnen eten. De terugweg gaat op dezelfde wijze als de heenweg, hand op steken en busje stoppen. Op het dakterras nog even wat gedronken en toen naar bed.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.