Geheel tegen onze optimistische vewachting in begint onze fietsdag met regen. Dat was niet de afspraak! Maar ja, na een paar honderd meter toch de regenbroek maar uit de fietstas gehaald. Afgezien van de nattigheid peddelt het lekker. Geen gruwelijke hellingen of goddelijke afdalingen, maar lekker glooiend door een lieflijk landbouwgebied. De schapen hebben plaatsgemaakt voor loom herkauwende koeien. Op enig moment is het te nat om zonder regenbroek te fietsen maar te droog en te warm om deze aan te houden. En zo ontdekken we de fietsregenkniebroek. Zo blijft het kruis droog en kunnen de benen luchten! Ondertussen zit de vaart er lekker in en we fietsen in één ruk door naar Driffield, ons onderweg lekkerbekkend verheugend op een cosy en warm teahouse met heerlijke cappuccino en zelfgebakken cake. Maar Driffield blijkt een totaal niet toeristisch licht armoedige plek te zijn met fish en chips zaken, supermarktjes, simpele ontbijtcafés maar geen tea- en coffee house. Maar ziet: het is nu droog, er zijn bankjes én er is een heerlijke bakker. Zo komt het toch weer goed en genieten we op de straat van onze eigen nescafé met heerlijke muffins of scones van de bakker.
Na Driffield nog even flink doortrappen naar de volgende stop: Burton Agnes Hall and Gardens. Een prachtig landhuis uit de 16e eeuw gebouwd voor de familie Griffith door één van Queen Elizabeth’s ‘meester metselaars’. Prachtig in stijl met een deerpark en een ommuurde tuin. De nazaten van deze familie bewonen het huis nog steeds maar het is ook opengesteld voor het publiek. Door de jaren heen is er veel kunst verzameld. Op de bovenste verdieping is een indrukwekkende gallerij met schitterende schilderijen.
Vanuit het huis prachtig uitzicht op de vijver met daarachter grazende koeien. In de prachtige tuin eten we een sandwich van de bakker uit Driffield. Na al dit moois moeten we toch weer verder. En zo bereiken we tegen vier uur het badplaatsje Bridlington. Na de boodschappen even langs de boulevard gereden. Krankzinnige drukte met kermisattracties, een toeristentreintje, krijsende meeuwen en schreeuwerige souvenirwinkels. Leuk om even te bekijken en nog leuker om weer achter ons te laten. Terug naar de rust van het land boven de klifs. Daar overnachten we in de Beacon lodges, een soort trekkershutten met gedeelde douche en keuken. Wat een geluk dat nu de zon echt doorbreekt! Op de smalle veranda met uitzicht op onze veilig vastgeketende fietsen en de parkeerplaats daarachter drinken we thee, bier en wijn. In de piepkleine keuken lukt het toch ook weer om een lekkere pasta te bereiden. Dan trekt ieder zich terug in eigen cabin. Lekker slapen. Morgen moeten er weer heuvels bedwongen worden!
Geschreven door TAP.op.de.fiets