Langs de Dörenter Klippen

Nederland,

Om 9 uur vertrek uit HHW. De files vallen gelukkig reuze mee, zodat we probleemloos tegen 12 uur zijn aangekomen in Tecklenburg, in hotel Am Bismarckhöhe.
Vanuit de auto een taxi besteld om 12.30 uur. Eerst nog een snelle blik op de Bismarckturm, die nu niet beklommen kan worden voor het uitzicht. Maar dat uitzicht komst vast nog wel vanaf de Klippen.
Bij campingplatz Dörenter Klippen laten we ons afzetten en los geht’s!
Het is meteen al prachtig: grote beuken, steile hellingen, en af en toe grillige rotsformaties: de Dörenter Klippen. Product van onvoorstelbare oerkrachten van de aardkorst ver voordat hier mensen rondliepen.

We komen langs een oorlogsgraf waar jonge Duitse soldaten begraven liggen, in 1945 omgekomen bij een geallieerd bombardement. Een treurig gedicht memoreert de waanzin van de oorlog. Ook dit nabijgelegen dorp is ongeveer van de aardbodem weggebombardeerd…
We lopen langs enorme stapels boomstammen, opnieuw langs rotspartijen die Kaiserstuhle worden genoemd.
Bij het oversteken van een drukke verkeersweg ontwaren we een Hallenbad met aanpalend restaurant. Op het terras thee/koffie met… Apfelstrudel. Helaas valt de kwaliteit van de Strudel zwaar tegen.
We passeren nog een stuk Hermannsmauer - weer eens wat anders dan Hadrian’s wall - en een Hexencirkel van op elkaar gestapelde steenmannetjes/heksjes.
Na deze tussenstop bereiken we tegen 16 uur weer Hotel Bismarck.
Douchen en dan naar de restaurantruimte. T een biertje en ik een Riesling met uitzicht op het nevelige dal waar de zon al begint te zakken.
Prima maal aan het raam gezeten: frisse Salat, dan een enorme Schnitzel mit Eianlage en zoet gebakken uitjes en frites. Mousse au chocolat toe. We hoeven niet te vrezen dat we hier in Duitsland zullen afvallen, ondanks de vele kilometers die we zullen lopen.
Op tijd naar bed, maar vanwege 1 glas teveel wat moeizaam geslapen de eerste nacht….

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Ja, die Strudel…. Ik vind het geen hoogtepunt van de Duitse keukencultuur… Nyn

Nyn.en.Wim.op.pad 2021-10-18 19:52:19

Apfelstrudel hoort ook niet tot de Duitse cultuur…

Gina 2021-10-18 21:23:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.