Van de Aube via Troyes naar Ervy-le-Châtel

Frankrijk, Voué

Vandaag is het heerlijk weer, bewolkt en aangename temperatuur om te fietsen. Doel is Ervy le Châtel, 64 km naar het zuiden. Geen zware klimpartijen, maar af en toe ontkomen we niet aan enkele stevige klimmetjes. Koffiestop in het schilderachtige Troyes, de hoofstad van de Champagne, waar ooit de middeleeuwse troubadour Chrétien de Troyes zijn beroemde ballades over Parcival en de zoektocht naar de heilige graal componeerde. Ook werd hier in 1128 de orde van de tempelieren opgericht, met als doel om de pelgrims te beschermen. Zoals het spreekwoord memoreert hielden deze geestelijken ook wel van een glaasje.. De Kathedraal van St Pierre et Paul, schoolvoorbeeld van de gothique flamboyant, heeft prachtige vitraux, maar omdat het zondagochtend is en de mis wordt opgedragen kunnen we wel zachtjes kijken maar niet fotograferen.
In Troyes zijn nog een flink aantal huizen uit de Renaissance, XVIe eeuw, bewaard gebleven. Sommige staan scheef van vermoeidheid stoffig tegen elkaar geleund, andere panden zijn prachtige gerenoveerd. Een toeristische enclave temidden van de grote leegte waar we de laatste dagen doorheen fietsen.
Na Troyes lunch bij een oude lavoir (wasplaats) en daarna fietsen we rustig verder naar onze camping municipal, veel ruimte en rust aan een klein riviertje. Er wacht een handige picknicktafel die voor vanavond onze zitkamer en keuken is.
Aan het einde van de dag breekt de zon door, de wind valt weg, het ideale campingweer!

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Anne-Paulien en Tetman, we genieten dagelijks van jullie mooie verhaal. En steeds weer lijkt het alsof we stiekem met jullie mee fietsen. Genietse daar en blijft ons verbazen van het mooie, maar toch erg stille platteland van Frankrijk. Liefs, n&g

Nel&Gerard 2019-07-29 20:41:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.