De schelpen van Saint Jacques en retour à la maison

Frankrijk, Bruges

Het fietsavontuur is weer afgerond, maar aangezien in Bordeaux nog een toegift volgde met als thema de schelpen van St Jacques volgt hier dan het allerlaatste verslag.
Per bus en tram gaan we op dinsdagochtend naar Bordeaux. Daar koffie op één van de sfeervolle pleintjes. We ontdekken de schelp van St Jacques bij de prachtige Porte Cailhou, één van de oude stadspoorten waarlangs de pelgrims de stad binnenkwamen. Als je de schelpen volgt kom je langs allemaal pelgrimgerelateerde bezienswaardigheden. Een waardig afsluit van ons traject! Via de Rue de Coquilles komen we langs de église St Pierre waar onze St Jacques weer terug te vinden is op een zijportaal. Dan via de prachtige Grosse Cloche naar de basilique St Michel, waar het noordportaal is versierd met een rand van schelpen en waar in de kerk weer een beeld van St Jacques is te vinden. Bij de Porte de Bourgogne willen we de tram naar de overkant nemen om op bezoek te gaan bij Sylvie, die we jaren geleden (eerste ontmoeting 1992!) hebben ontmoet in het kader van een uitwisseling met Libourne. De tram ligt eruit wegens werkzaamheden, dus dat wordt opeens nog even een stevige wandeling naar de overkant en verder. Zeer gastvrij onthaal door Sylvie in haar sfeervolle huis. Ze woont op de 1e verdieping en via een veranda en trap bereik je de besloten tuin. Het lijkt vlak bij de stad of je op het platteland bent. Een heerlijk déjeuner met meloen en rauwe ham, verrukkelijke gevulde courgettes/tomaten/paprika, fromage én een zelfgemaakte clafoutis met perziken en frambozen. Het goede Franse leven! Na dit heerlijke maal neemt ze ons mee op een wandeling langs de rive gauche: we lopen door de jardin botanique via le marché Darwin - een echte hipsterplek met leuke eettentjes, kleine winkeltjes en veel kunstenaars - naar de hypermoderne pont Jacques Chaban Delmas. Eén keer per etmaal gaat deze hefbrug omhoog om grote schepen te kunnen doorlaten.
We lopen langs de andere en meer bekende kant langs een heerlijke wandelpromenade weer terug richting centrum.
Nog een terrasje om afscheid te nemen en dan weer met de tram naar de camping.
Alles inpakken en dan het lange wachten - helaas geen zwoele zuidelijke avond maar kil en koud! - op de bus. Grappig hoe verschillend de fietstoeristen kunnen zijn. We zien veel grijze hoofden maar ook een paar jonge stellen. Er is een groep die met cycle tours heeft gefietst in de Dordogne, met bagagevervoer. Er is een stel dat vanaf ZuidoostFrankrijk via o.a. le canal du Midi hierheen is komen fietsen. Alles met hotels, weinig bagage en gewoon Hollandse fietsen. Als het te steil wordt lopen ze gewoon. Er is een jongeman die vanuit Lissabon hierheen is gefietst en vooral het aantal hoogtekilometers telt van zijn tocht. Kortom je kunt je op vele manieren vermaken tijdens een fietsvakantie.
Om 2.30 uur zijn alle fietsen ingeladen en dan de lange terugreis naar huis.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Leuke ‘afsluiter’ zo. Bedankt, ik heb lekker mee kunnen genieten.

Gina 2021-08-19 15:20:41

Het was fantastisch om jullie te volgen en als we alle kerk bezoeken bij elkaar optellen dan moet er toch een zalig verklaring op termijn inzitten! Toch? En nu even bijkomen en na genieten. Groetjes, n&g

Nel&Gerard 2021-08-19 19:30:28

Gefeliciteerd met alweer een prachtige fietsreis!! Genoten van het verslag. Welkom terug. Even wennen nu, vermoed ik. Kachel al aan?

Nynke 2021-08-19 20:16:20

Een heerlijke afsluiting! Leuk om mee te lezen. Op naar de volgende tocht! Bises!

Anneke 2021-08-19 21:21:23

Het was leuk jullie weer te kunnen volgen op deze fiets vakantie. Op naar de volgende keer!

Hans 2021-08-20 13:30:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.