Mini etape over de Col de Lauzens naar Saou

Frankrijk, Saou

Op een prachtige plek met aan beide kanten de bergkammen (een zgn plooirots) van la forêt de Saou aan een ruisende beek hebben we vanochtend om ruim 11uur ons tentje opgezet. We hadden gelezen hoe mooi het hier was en daarom besloten om hetvolgende traject in tweeën te splitsen.
Een goede keuze! Om ruim 9 uur op de fiets en in Aouste -met trompe l’oeil van keizer Augustus op de muur van een huis geschilderd- een café om even moed te vatten voor de klim over de Pas én de Col de Lauzens. Zo in de ochtend met een lekker zonnetje en grotendeels schaduw van de bomen en niet te warm gaat het heerlijk omhoog. Sans problèmes bereiken we de Col waar we in gesprek raken met twee môtards. Ze komen van boven Parijs maar hebben hun oldtimer moto’s op ‘une remorque’ achter de auto meegenomen evenals ‘de vrouwen’. Die zitten nu lekker bij de tent terwijl de mannen hier rondtoeren. Ze vinden ons natuurlijk superstoer en willen ons dan ook graag even op de foto zetten.
Dan een heerlijke afdaling en voor we het weten zien we al het bordje camping.
Het gidsje heeft niets teveel beloofd: een idyllische plek, een ongedwongen sfeer en een prachtig plekje aan de beek.
Tent opgezet, douchen - want de etape was kort maar wel krachtig -, was gedaan en stevig vastgepind aan de waslijn want er waait een stevige bries. Alles wat los ligt waait zo de beek in.
Dan hup weer op de fiets naar het schilderachtige Saou, waar de marché du samedi matin op z’n einde loopt.
Een schilderachtig pleintje, maar wij fietsen door naar het aanbevolen adres ‘Cerise et vinaigrette’: er is nog plaats voor ons en we hebben er heerlijk gesmuld. Vooraf een goddelijk gefrituurd geitenkaasje op een mousse van bietjes, Tetman een malse bavette en ik de canellette (eendenborstfilet) en crème brûlée resp. tarte au caramel toe.
Wij herzien inmiddels onze opinie dat je tegenwoordig in Italië beter eet dan in Frankrijk, want de laatste dagen hebben bewezen dat de Fransen gastvrij kunnen zijn en ook heerlijk kunnen koken.
Nog even sightseeing in het schilderachtige Saou en dan uitbuiken op de camping.
La vie est bonne! ‘S avonds eenvoudig maaltje in la guinguette du camping - waar we even in gesprek raken met een stel die vanuit Grenoble een weekend toeren door deze prachtige streek - en genieten van de rust en de krekels. De wind steekt op, we zijn benieuwd wat dat betekent voor morgen.
Nu eerst lekker slapen in ons tentje.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.