Dag 38, Le Châtelet-en-Berry
0 km, cumulatief: 900 km
De planning is om vandaag naar Le Chartre te lopen, 30 kilometer verderop, maar het regent, het zal de hele dag blijven regenen, vanmiddag gaat het stormen, het wordt niet meer dan acht graden. Dit is niet leuk meer.
We besluiten om nog een dag en nacht in Le Châtelet te blijven. Gelukkig is dat geen probleem en onze gastvrouw Nadine geeft ons spontaan korting voor de tweede nacht.
Soufiane en ik gaan ieder ons eigen gang, ik kom het huis niet uit, Soufiane is druk met zijn sociale media, gaat naar de lokale supermarkt, regelt de lunch en kookt een lekkere spaghetti bolognese. Het wordt een dag van wassen, luchten, drogen (de inhoud van mijn rugzak is klam van de afgelopen dagen), dutjes doen, lezen, de GR-route verder uitzoeken (ik heb intussen een overzicht van afstanden van de GR 654 op internet gevonden), luieren en me een beetje vervelen, want ik mis wel wat activiteit.
Na het eten hebben we nog een goed gesprek over het nemen van verantwoordelijkheid en het plannen van overnachtingen. Soufiane zegt veel van me te hebben geleerd in de afgelopen dagen, en ik zeg hem dat hij nu mag stoppen om mij voortdurend te bedanken en zich voor van alles en nog wat te verontschuldigen (‘sorry’, is zijn eerste reactie…., ‘oeps’).
Morgen wordt het waarschijnlijk ook een natte dag, maar minder koud, en we gaan in ieder geval schoon en uitgerust op pad.
Intussen heeft mijn vriend Stef een paar dagen terug laten weten niet met me mee te lopen, zoals gepland. Hij vindt het niet verantwoord gezien de corona-ontwikkelingen. Vriend René had al voor mijn vertrek laten weten ook wel mee te willen, maar dat had ik aanvankelijk afgehouden. Intussen hebben we contact gehad en hij wil heel graag naar Frankrijk komen om een paar dagen mee te wandelen. Het lijkt me erg leuk als hij volgende week komt.
Geschreven door Frans.de.kruif