Bij Beate en André in de tuin ZW

Zweden, Gullspång

Maandag:
Wat een mooie blauwe lucht al zo vroeg. En het zonnetje. Gijs had deze ochtend toch weer even de wekelijkse Free Soul vergadering staan. Dat gaat toch gewoon door. Even 2 uurtjes met de kids vertoeven buiten. Maar dat is met dit weer dan ook niet erg. Ik had alleen niet zoveel zin om uit bed te komen deze keer. Heerlijk warm in m'n coconnetje. Dus Gijs moest ook iets later door mij starten met z'n werkzaamheden. Maar ach. Ik ook een keertje denk ik dan maar haha. De kids wilden weer naar de speeltuin. Helemaal niemand natuurlijk. Op en rondom het park liepen ook verschillende wandelroutes. Dat zag je ook door middel van paden die onder bruggetjes door gingen en langs waterstroompjes af. Dat vinden wij wel leuk natuurlijk. Uitkijken dat je voet niet te ver in het mos zakte omdat het nog erg soppig was, maar het ging prima. Om even bij te komen van druk doen in de speeltuin en op de crossen rennen, ging ik afwassen in het keukentje, konden hun mooi kleuren en spelletjes doen. Toen Gijs klaar was konden we nog even cassettes schoonspoelen met een speciaal apparaat. Was hier voor niks. En water bijvullen. Klaar voor vertrek. Onderweg kijk ik altijd weer mijn ogen uit. De natuur wordt steeds puurder en steeds mooier. Met die blauwe lucht maakt dat het plaatje ook wel compleet natuurlijk. Langs meren en heuvels. We stoppen even vlug voor een boterham en tuffen weer verder richting Gullspång waar we rond 15uur hadden afgesproken. Een mooi stuk van het grote meer kunnen zien. We rijden op de coördinatie die we door hadden gekregen, maar daarmee kwamen we aan de andere kant van de weg uit. Dus even de weg gevraagd en gewoon het adres ingetypt. En dan kom je uit op een mooi stuk grond van 12 hectare rondom, waar vorig jaar André en Beate naar toe zijn verhuisd met hun 2 oudere zoons. Echt thuis komen zo. We hebben hun ontmoet op ons Event vorig jaar waarna ze in december naar Zweden zijn verhuisd. Ook zij hebben veel plannen met de plek. Echt mooi hoe die intenties heel dicht bij die van ons komen. Ik mocht van Beate haar wasmachine gebruiken. Ik had iets teveel was opgebouwd dus eerst het belangrijkste wassen. De rest voor de volgende. In de zon droogt het hier nog mooi op deze open plek. De 2 zoons druppelde 1 voor 1 binnen vanuit school en speelde al meteen met Eliza en Fritz. Geen kind aan. Schommelen, trampoline springen en uiteindelijk ook hout verzamelen met de kruiwagen en na het eten buiten vuurtje stoken. Dit hebben we zo gemist. Alle 4. En dit gaan we iedere dag creëren. Samen met andere é n met andere kinderen. Lerend van elkaar. Het was vanzelfsprekend dat we bleven slapen en meteen een uitnodiging voor een bbq de dag erop. Dus waarom dan ook niet meteen een 2e nacht. Zo fijn. En zo normaal.

Dinsdag:
En weer een mooie zonnige ochtend. Ik had nog wat was aan de molen laten hangen, want die kreeg ik gisteren niet meer op tijd droog. Die werd nu in de ochtend zon wel weer droog. Ik had niet alle was in de machine gekregen en aangezien we nog een nachtje hier zijn vroeg ik aan Beate of ik de rest ook nog even mocht wassen. Buiten droogt het nu snel, dan is alle was weer gedaan. Zo fijn. De jongens waren weer vroeg naar school gegaan. Maar Eliza en Fritz sjokte wat rond en vermaakten zich prima. André had een bezoekje geregeld omdat hij aanvoelde dat we met haar wel een goede klik zouden krijgen. En dat was ook zo. Gezellig buiten met een kop koffie en een Zweedse zoetigheid hebben we weer flink wat kunnen kletsen. Ze nodigde ons ook uit om morgen nog even bij haar op de koffie te komen. Want zij moet wel op een hele mooie plek wonen met uitkijk op het water. En haar man zal ook zeker interesse hebben in onze gesprekken. Mooi is dat.
Na de koffie was het tijd om een boodschap te doen voor de bbq en Andrè en Beate gingen nog even naar de bouwmarkten etc. We trokken ons eigen plan omdat we nog op een telefoontje moesten wachten. We eten even een boterham in de camper en rijden het half uurtje weer terug naar het huis. Nu is 1 zoon weer thuis van school en ze spelen maar al te graag met ze. Zo ook wanneer zoon 2 thuis komt. Het is weer dolle pret op de trampoline ongeacht het leeftijdsverschil. Beate besteed veel tijd in de keuken om wat dingen voor te bereiden voor de bbq. En ik doe de afwas en voorbereiden heerlijk buiten in het zonnetje. Het lijkt wel zomer vandaag. We eten lekker met z'n allen en die van ons warme nog even marshmallows op boven het laatste vuur van de bbq. Wanneer de zon ondergaat koelt het snel af. Maar de 2 jongens gaan nog stoer met de traktor en aanhanger keien halen aan de andere kant van de heuvel. Om in hun permacultuur tuin te kunnen leggen. Echt een leuke en mooie plek hier. En heel veel potentie. Waar veel van gebruik gemaakt gaat worden. De kinderen moesten toch echt naar bed op een gegeven moment. Maar toen ze in bed lagen dachten we dat ze de jongens niet meer zouden zien morgenvroeg, want die gaan op tijd naar school. Gijs ging ze binnen nog even halen. Ze kwamen nog gezellig even kletsen in de camper. Zo mooi om hun te zien genieten op deze plek. Met de leeftijd van 15 en 17 jaar. We komen ze zeker nog eens bezoeken. Ineens roken we een raar geurtje in de camper. En het rookalarm ging af. Geen rook, maar wel een geur. Dus die werkt in ieder geval. Maar het bleek dat een leiding van de kachel was losgeraakt waardoor de warmte niet weg kon uit het kastje. Net op tijd de kachel uitgezet, maar hij moet wel afkoelen. Weten we dat ook weer.
Fritz gaf zelf aan dat hij wilde gaan slapen. Hij viel ook bijna om. Zo schattig. Ze sliepen ook meteen. Probeer ik nog even naar buiten te glippen voor een laatste biertje met André en Beate.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat fijn schatjes als alles weer zo soepeltjes op z’n plaats valt en stroomt✨

Nelleke 2023-04-22 12:40:27
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.