Ik heb het idee dat ik alleen maar klaag over het weer sinds we door het Noorden van Spanje en Portugal rijden. Maar het is hier in de winters ook niet koud maar akelig nat. Op goed geluk reden we naar de historische stad Santiago de Compostella. Toen we parkeerde miezerde het nog wat, maar konden we prima naar de kathedraal lopen. Prachtig zeg zo'n stad. Ik werd alleen wel weer even wakker geschud door het feit dat er een vrouwtje op haar knieën zit met een bordje met tekst, wat ik niet kon lezen, maar haar hoofd hing naar beneden. Terneergeslagen. Radeloos. Eliza mocht haar 2 euro geven. Dat werd zeer gewaardeerd. Dat hakt er even in. Eliza vraagt dan natuurlijk ook waarom. Dat is ook de werkelijkheid.
We liepen door de mooie smalle straatjes op zoek naar een bakker. Die zat er eentje. Maar dat was denk ik een studente met een super klein winkeltje. Ze was ook best duur, maar alles was hartstikke vers en zelf gemaakt. Hebben we haar ook weer een plezier gedaan denk ik dan. Toen we weer verder liepen, terug richting de camper, begon het weer te regenen. En flink. Wat een pech. Met de paraplu in de hand liepen we een stukje door het Central Park van de stad. Dit ligt tussen het oude en het nieuwe gedeelte. Mooi uitzicht op de Kathedraal. Natuurlijk werd het droog toen we bij de camper aan kwamen haha.
We hadden een camping gevonden waar je betaald in de vorm van een donatie. Of ja, een gift noemt Hugo de eigenaar het. Je mag zelf weten wat je geeft op je dag van vertrek. Alex was zijn assistent zeg maar en die was ook super behulpzaam. Er zat een hostel aan vast. Dus een praatje maken ging heel gemakkelijk. Ook een Nederlandse jongen spraken we die al 4,5 maand onderweg was. Met de fiets!! En een surfboard erop...vanuit Noorwegen. Echt top. Onderweg interviewd hij in elk land een bedrijf over het omgaan met plastic gebruik. Dat is zijn Docu. Verdiend hij niks mee. Mooi vind ik dat. Eliza vermaakte zich weer prima met de paardjes in de wei. Je keek uit op zee, wanneer het niet grijs was van de miezer, en er kwam regelmatig een trein langs. Ondanks dat toch heerlijk geslapen. We moesten wel even wennen aan het tijdsverschil. Ook al zoiets. Je rijd de Portugese grens over en je zet je klok een uur terug. Ook hier zag ik een mandarijn boom staan en eentje met limoenen/ citroenen. En joekels ertussen. Maar Hugo zei dat het bij die grote meer schil dan vrucht is. Dat wilde ik dus even testen. Maar hij smaakte ook heerlijk.
Dag 2 zijn we een poging gaan doen om een stukje te gaan wandelen richting de vuurtoren. Fritz haakte af dus Gijs liep met hem terug. Eliza en ik liepen verder. Maar ja, die buienradar werkte hier ook niet helemaal haha. Jeetje het kwam vanuit de bergen weer volle bak naar beneden. Afwisselend met motregen. Maar we zouden die vuurtoren zien, dus dan maar nat worden. Het was niet koud en het waaide niet dat scheelt.
Oh ja, en een uitlaat strook voor honden dat kennen ze hier niet. Je wordt een kei in drollen ontwijken. Zelfs een hond die we tegen kwamen dropte zijn drol ongegeneerd midden op de straat. Dit was op de camping ook helaas zo. Dat was het enige minpuntje denk ik wel.
Ik had toch een poging gedaan om een wasje te draaien. Maar dit kreeg echt geen kans om op de waslijn te drogen. Morgen toch maar op zoek naar een Laundry service. En zoals ik het begreep zitten die hier genoeg. Zelfs goedkoper als op een camping.
Geschreven door Doorgijss.reisblog