Een ander café en een ander uitkijkpunt

Oostenrijk, Wenen

Waar de weergoden ons gisteren gunstig gezind waren lieten ze ons vandaag in de ochtend een beetje in de steek. Gisteren regende het volgens als weer-apps en was het droog, nu was het andersom, om de paar minuten kwam de melding dat het binnen vijf minuten droog weer maar dat duurde toch wel iets langer. Niet dat het enorme buien waren, het was meer een miezerende regenbui.
In Wenen is iedere dag een markt met vooral producten van boerderijen in de omgeving, de Naschmarkt. Op zaterdag uitgebreid met een vlooienmarkt en volgens een reisgids op de zaterdag voor Pasen met een paasmarkt. Een kwartiertje wandelen vanaf het hotel dus prima te doen.
Aangekomen inderdaad veel eettentjes en kramen met etenswaren maar geen Paasmarkt. Vanwege het weer was ook de vlooienmarkt niet zo heel erg gevuld.

Na de markt weer richting de binnenstad op weg naar de Ferstel passage. Één van de oudste in de stad. En vlak bij café Central. Zij wedijveren met Sacher welk café er het eerst was en wie de beste Sacher torte heeft. We kunnen het niet beoordelen want na ook hier in de rij te hebben gestaan vonden we het vandaag tijd voor de apfelstrudel, die andere Weense specialiteit. Ook niet te versmaden trouwens.

Na de strudel en twee koppen koffie weer aan de wandel. Nu richting de overkant van de Donau. Die er vandaag niet schön en blau bij lag maar vooral grau.

Aan de overkant bevindt zich het Prater park met natuurlijk het beroemde reuzenrad. En een complete kermis er om heen.

En flink aantal achtbanen en andere attracties waarvan er vele de maag deden rondtollen.
Na rond te hebben gekeken het rad in waar we ook weer even wat geduld moesten hebben aangezien er meerderen met dezelfde gedachten ons voor waren. Na de kassa sta je in een ronde tent met allemaal gondels met miniatuur gezichten van Wenen. Aan de wand allemaal tekeningen van historische gebeurtenissen, kortom, er was voldoende te zien tijdens het wachten.
Trouwens als je dacht dat je er was had je het verkeerd. Eerst langs de fotograaf en daarna nog even wachten voor je kan instappen.
Maar daarna heb je een mooi uitzicht over het park en de stad.

Inmiddels al wat verder in de middag en via een winkelcentrum bij het station terug naar het hotel om bij te komen, wat te drinken en uit te zoeken waar vanavond te eten.

Gevonden dus dat is voor straks. Morgen wacht onder andere Schönbrunn en wat muzikale ontspanning in de avond. Maar dat is voor morgen

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat een beleving maar ik zou nooit dat reuzenrad ingaan met mijn hoogtevrees. Weer hele mooie plaatjes geschoten en waar jammer dat het weer tegen zat. Morgen weer een dag, eet smakelijk zo

Heleen 2023-04-08 18:59:13

Ongelovelijk! Ik geniet heerlijk van jullie reis. Ik ben nooit in Wenen geweest, dus nu ben ik er dus dank zei jullie haha!

Bibi 2023-04-08 19:36:43

Wat een prachtig avontuur weer

Monique 2023-04-09 08:50:38

Heerlijk Frans en Plony. Jongens ik geniet zo fijn van jullie verslag.

Bibi 2023-04-09 20:44:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.