Texas uit, New Mexico in

Verenigde Staten, Tucumcari

Het was prima vertoeven bij het Big Texan Motel. Bij het inchecken kregen we een coupon voor korting op het ontbijtbuffet, dus daar maar gebruik van gemaakt. We blijven tenslotte Hollanders. Hoewel het even over half negen was, stonden er al niet veel auto's meer en ook in het restaurant was het niet druk. Het buffet was echter al aardig geplunderd, maar vers fruit was er nog genoeg. Misschien was dat nou net iets te gezond voor de eggs and steak liefhebbers uit de Lone Star State.
We waren al eens in Amarillo geweest een aantal jaar geleden en eigenlijk vonden we het toen niet veel. Nu met veel meer informatie en specifiek gericht op Route66, waren we benieuwd of we onze mening moesten bijstellen.
Sinds we Missouri hebben verlaten wordt het steeds slechter met de bewegwijzering wat Route66 betreft. Een we moeten dan ook constant de EZ gids bij de hand houden om de juiste wegen te vinden.
In Amarillo loopt de route dwars door het oude centrum op 6th Avenue heen en dat is dan ook ons eerste doel. Daarvoor moeten we een paar mijl terug over de Interstate om daar de route op te pikken. Want hoewel de Big Texan groots aangeeft een Route66 road side attraction te zijn, niets is minder waar want het ligt niet aan de route.
6th Avenue lopen we de blokken waar het het leukst is heen en weer. Er zitten veel antiek zaakjes en een paar gaan we naar binnen. Allemaal verkopen ze naast antiek ook Route66 spullen, waarschijnlijk zetten ze daar het meest in om.
Na een goede cappuccino bij een koffie barretje, stappen weer in de auto op weg naar de grootste attractie van Amarillo, de Cadillac ranch. Ook dit ligt eigenlijk niet langs de route, maar wordt al jaren werk beschouwd als een Route66 attractie. Een excentrieke miljonair heeft hier een aantal Cadillacs meer de neus schuin naar beneden, in de grond gegraven. Daarna heeft hij kunstenaars gevraagd er graffiti op te spuiten, en hij heeft alle bezoekers daarna ook aangemoedigd dit te doen. Het resultaat is een kleurrijk geheel. En een slimme Amerikaan verkoopt uit zijn auto twee dingen: spuitbussen verf en souvenir hangers met stukjes afgehakte graffiti. Een ook wij hebben onze plicht gedaan en er wat verf opgespoten.
De Cadillacs worden soms in het kader van speciale gelegenheden, helemaal opnieuw door kunstenaars van een nieuwe graffiti voorzien, waarna iedereen daarna weer zijn gang mag gaan.
Eigenlijk zijn we Amarillo al uit bij de ranch en ik heb mijn mening niet bijgesteld. Hoewel 6th Avenue aardig was, de Cadillac ranch zeker een must see, Big Texan gewoon iets geks is, vinden we de rest van de stad niet veel soeps. Om hier nu een heel liedje aan te weiden is wat teveel eer voor deze stad in de Prairie.

We vervolgen onze weg en deze loopt grotendeels parallel en vlak naast de Interstate. Soms moeten we de Interstate nemen omdat de oude weg er onder ligt een er dus geen keuze is. Wel ligt er nog een 18 mijl stuk van de oude weg en van deze is de asfaltlaag versleten en rijdt je op een grindweg. Langs de Interstate is in een truckers tankstation en klein automuseum ingericht. Dit is zeker de stop waard. Er staan een paar mooie antieke auto's en een heleboel leuk spul er omheen. Via wat kleine dorpjes, vaak spookdorpjes geworden, komen we in de namiddag aan in Tucumcari. Inmiddels hebben we Texas verlaten en zijn we aangekomen in de zesde staat, New Mexico. Het prairielandschap wordt wat heuvelachtiger en de komende dagen wordt de natuur om ons heen afwisselender.
Morgen op weg naar Albuquerque. Hoe we dat komen moeten we nog bepalen want er zijn twee mogelijkheden. De oude route loopt via Las Vegas - nee, niet het gokparadijs, dit LV ligt in New Mexico - naar Santa Fe, de hoofdstad en vandaar naar Albuquerque, of, we rijden rechtstreeks daar heen. Beide mogelijkheden zijn via Route66. De eerste route is de oude Route66. Echter, toen de gouverneur destijds niet werd herkozen, werd hij daar zo woest om, dat hij uit deze woede Route66 direct liet doortrekken, om zo Santa Fe dwars te zitten. De eerste route is om de mooiste, de tweede gaat voor het merendeel over de Interstate en is dus wel sneller maar ook saaier.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Amarillo is als ik de fotos zie de reis wel waard geweest :), ben benieuwd welke route jullie kiezen. Enjoy!!

Mariska 2017-09-12 18:13:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.