Eerste dag in Dublin

Ierland, Swords

Het ontbijt was prima en stevig dus we konden er tegen voorlopig. Dus de wandelschoenen aan en op pad. Het was droog en af en toe liet de zon zich zelfs zien. Ons hotel ligt om de hoek van St. Patrick's cathedral dus dat werd de eerste stop. Alleen waren we iets te enthousiast en te vroeg, hij was nog gesloten. Dan maar iets verder lopen naar Christchurch cathedral. Deze was net open toen wij aan kwamen lopen dus gelijk naar binnen het was vroeg dus er liepen nog weinig anderen rond. De kerk was helemaal in kerstsfeer zoals eigenlijk alles zou later blijken. Een kerstboom, kerststal en veel slingers en lampjes. De kerk heeft een schitterende mozaïek vloer. En een kelder waar een kleine tentoonstelling was ingericht met de schatten van de kerk. Mooie expositie en in de gewelven met alle bogen gaf het een extra touch.
Na een uurtje hadden we het allemaal wel gezien en gingen we naar de overkant, naar Dublinia. Een tentoonstelling rond de Vikingen en hun tijd in Dublin plus Dublin rond de middeleeuwen. Allemaal heel leuk gepresenteerd met allerlei video en animaties. Leerzaam om te zien hoe de Vikingen hier een nederzetting bouwden die uitgroeide tot het huidige Dublin.
Als laatste kon je boven in de toren genieten van het uitzicht over Dublin.
Dublin is wat het centrum betreft niet al te groot en dus prima te voet te doen. We hebben dan ook alle dagen hier maar gelopen en alleen een taxi van en naar het vliegveld genomen.
Na meer te weten over de Vikingen liepen we verder richting het centrum en kwamen we even later in Dublin Castle uit. Een groot en mooi vierkant gebouw dat in vroeger dagen de staf moest beschermen. Op het binnenplein was een kleine kerstmarkt met een mooie oude draaimolen en diverse kraampjes met allerlei spullen, hapjes en drankjes. Het kasteel was ook te bezichtigen en we liepen al snel door grote kamers en zalen die ook volledig in kerstsfeer waren. Bijna iedere kamer had wel een grote boom staan. Erg mooi allemaal.
In het park erachter was het prima toeven met een zonnetje en blauwe hemel. Grappig was dat er bomen in bloei stonden. We zijn er nog niet achter waar voor soort het was maar wel raar om te zien deze tijd van het jaar. Achter in de tuin was een klein met een kleine expositie van glazen voorwerpen, er mooie dingen bij.
In Dublin ontkom je bijna niet aan twee dingen, een bezoekje aan een whiskey disteleerderij en en bezoek aan de Guinness brouwerij. Vandaag was Jameson een dus de whiskey aan de beurt. Een wat snelle rondleiding met een kleine proeverij en een verhaal over de familie die het merk heeft groot gemaakt en de verschillen tussen Amerikaanse, Schotse en Ierse whiskey, waarbij de laatste natuurlijk de beste én lekkerste is. Helaas kon de smaaktest mij niet overtuigen, blijft toch meer liefhebber van de Schotse variant.
Der dag geëindigd in Temple Bar, de uitgangsbuurt van Dublin. Prima gegeten in een Ierse restaurant waarna we weer terug lopen naar het hotel voor nog een afzakkertje. Er zijn veel kerst feesten en ook in ons hotel was het gezellig druk. Morgen weer verder wandelen..

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.