Vandaag staan het Sonoran Desert Museum op het programma, en Old Tucson dat er vlak naast ligt.
Na het ontbijt rijden we eerst naar het museum. Dit is een openluchtmuseum met niet alleen allerlei planten die hier voorkomen, maar ook veel dieren. Dus een beetje een combi tussen een botanische tuin en een dierentuin. Het ligt en klein stukje buiten Tuscon en ongeveer een half uurtje van ons hotel af.
Het is ook vandaag weer lekker warm hier en we verwachten zo’n 34 graden in de middag. We zijn er vroeg zodat het nog niet zo heel warm is, en lopen de route door het park/museum. Omdat het aangelegd is, komen alle planten en dieren aan bod en alles in de natuurlijke omgeving. Zo zien we allerlei reptielen, verschillende soorten ratelslangen en andere slangen die hier voorkomen, een enorme grote kikker, een poema, coyote en andere woestijnbewoners. Het is allemaal erg mooi aangelegd. Ook is er een vlindertuin, bijentuin en een grote kooi met kolibries. En deze zijn lastig op de foto te krijgen omdat ze zo enorm vlug zijn en natuurlijk ook nogal klein.
We lopen een uurtje of drie in het park rond en er is zowaar een koffiebar waar we de dagelijkse cappuccino nuttigen.
Daarna in de auto om de paar kilometer terig op de weg naar Old Tucson te gaan. We komen aan bij een enorm parkeerterrein. En er staan drie auto’s waarvan er twee wegrijden als wij aankomen. Het park blijkt vanaf eind september alleen nog maar op vrijdagen en in de weekenden open te zijn. Dan maar het alternatief, Mount Lemon.
Tucson is omgeven door een aantal bergen en Mt. Lemon is daar één van. Deze berg kan je naar de top rijden waar een paar vakantiehuisjes, een restaurant en een skigebied zijn. Ik weet niet hoeveel sneeuw er valt, maar blijkbaar genoeg om te kunnen skiën. De plek is erg populair bij de plaatselijke bevolking omdat in de warme zomerdagen het boven op de berg een stuk koeler is.
We rijden de slingerweg omhoog, en stoppen bij de diverste uitkijkpunten die langs de route zijn. Je hebt steeds weer een ander uitzicht en inderdaad, naarmate we hoger komen wordt het aangenaam koeler. Uiteindelijk is het boven aan de top 18 graden, waar we met 32 onderaan begonnen.
Op één van de stops horen we in de bergen geweerschoten. En omdat het er nogal veel zijn is het blijkbaar iemand die aan het oefenen is op flessen of blikjes. Of het is een wel erg slechte schutter, want we horen tientallen schoten, en op een gegeven moment zelfs een automatisch geweer. Als we een uur of twee later er weer langs rijden, is hij nog steeds aan het schieten. Hij heeft dus erg veel munitie ergens gekocht, want hij is een aardige tijd bezig.
Boven drinken we een hele goede cappuccino in het restaurant dat daar zit en deze drinken we lekker in het zonnetje op.
De terugrit is ook weer mooi en het is ook erg leuk om de Mustang strak door de vele bochten te sturen.
We besluiten de middag met een uurtje rond te brengen in de plaatselijke outlet. Er zijn hier flink war winkels gesloten, blijkbaar gaat de economie nog niet helemaal zoals het was. Na een uurtje rijden we naar het hotel om weer even bij te komen voor het eten. Dat willen we nuttigen bij de plaatselijke Ruby Tuesday, maar aangekomen op de plaats van bestemming blijkt deze niet meer te bestaan. Dan maar naar de nabijgelegen sports-bar waar we een kleine pizza nuttigen. En dat is duidelijk een vers gemaakte en geen diepvries. Erg lekker weer.
Morgen gaan we weer verder en dan naar Phoenix waar we ook weer een dag of drie blijven om vandaar uit diverse trips te maken. Omdat dit niet zo een erg lange rit is, gaan we waarschijnlijk morgenochtend eerst naar Old Tucson, dat morgen wel open moet zijn.
Geschreven door Frans-en-plonys.reisblog