Voor vandaag hadden de weergoden regen voorspeld dus hadden we ons voorgenomen om wat meer binnen activiteiten op te zoeken. Gelukkig zijn er een paar interessante musea in Whitehorse, dus een goed dagje om de broodnodige cultuur op te snuiven.
Als eerste naar het Berengia. Niet iets over of met beren, maar een museum over de ijstijd en de dieren die hier in de Yukon toen rondliepen. Door opgravingen in de permafrost zijn interessante ontdekkingen gedaan en is men ook tot de conclusie gekomen dat tijdens de laatste ijstijd er dieren vanuit Azië over de toendertijd begaanbare Beringzee naar Alaska en de Yukon zijn getrokken. Mammoeten, een grote berensoort, een enorme beversoort zijn er enkele van. In een mooi gemaakte animatiefilm laat men de dieren levensecht terugkomen. Er staan ook verschillende skeletten tentoongesteld die hier zijn opgegraven.
Vlak naast die museum zit het transport museum. Het is het vooral gericht op de verschillende soorten van transport, tijdens de Klondike goldrush, tijdens de eerste jaren van de vorige eeuw en tijdens de tweede wereldoorlog en de aanleg van de Alaska Highway. Ook hier mooie displays en filmbeelden van hoe het er hier aan toe ging.
Na een kop koffie naar een museum in het centrum van Whitehorse waar vooral de plaatselijke geschiedenis wordt verteld met behulp van veel audiovisueel materiaal. Erg leuk om te zien allemaal.
Als laatste een bezoek gebracht aan het informatie centrum van de lokale First Nations. Een erg mooi cultureel centrum met tal van kunstwerken. Een last but nog least brengen we een bezoekje aan een artgallery, waar één van de kunstenaars bezig is met verschillende werken. Hij laat ons veel zien en vertelt er ook veel bij over de historie van zijn tribe. Ook hier weer veel gezien vandaag. Met de regen viel het eigenlijk erg mee, ook hier is voorspellen blijkbaar moeilijk. Morgen verlaten we Whitehorse voor de rit naar Dawson City.
Geschreven door Frans-en-plonys.reisblog