Gisteravond aangekomen in San Diego en vandaag en morgen de tijd om deze heerlijke stad te bewandelen. De auto laten we bij het hotel, waar we hebben ontbeten. Met een Uber naar het Gaslamp district om daar te beginnen.
Dit oude deel van de stad dankt zijn naam aan de gaslantaarns die hier de straten verlichten. Er zijn er niet veel meer, in ieder geval een stuk minder dan dat we een aantal jaren geleden hebben gezien. Het is een leuke wijk met vooral veel leven in de avond met talloze restaurants en bars. Maar ook overdag is het niet saai hier. Er zijn ook flink wat winkels en galerieën.
Bij een Italiaans restaurant de beste cappuccino tot nu toe gedronken, zo één waarvan als je er twee bent, je de dag verder stuiterend door de stad gaat.
Als je de wijk in het zuiden verlaat, loop je tegen het Convention Center aan. Daar gaan we rechtsaf richting het water. Je loopt niet langs mooie appartement gebouwen, met keurig onderhouden, mooie tuinen.
We komen daarna eerst bij het Seaport winkelcentrum, een klein complex in Mexicaanse stijl gebouwd. Een stijl die je natuurlijk in Zuid Californië veel tegenkomt.
Vlak daarachter ligt het Seaport Village. Een veel groter park met allerlei kleine gebouwen waar steeds een paar kleine winkeltjes of galerieën inzitten. En natuurlijk zijn er ook talloze restaurants. Inmiddels loopt het tegen eenen en zijn we wel weer toe aan wat vloeibaars. Op een terrasje met zicht op het water en op alles wat dat langs loopt en vaart krijgen we de drankkaart. Bovenaan staat de bubbels, en dat is natuurlijk altijd lekker. We bestellen twee glazen en krijgen twee kleine flesjes. Nog beter want er gaan twee glazen uit elk flesje.
Hier is het prima uit te houden en het duurt dan ook wel even eer we weer verder gaan.
Ons volgende doel is het informatie centrum maar eerst komen we langs de USS Midway. Dit vliegdekschip is in 1991 uit de vaart genomen en ligt hier als museumschip. We besluiten het te bezoeken.
We krijgen een audiotour erbij en dat is erg handig. We worden door het hele schip geloodst en het is erg interessant. De tour vertelt niet alleen over wat er ergens te zien is, maar het wordt vaak aangevuld met informatie en verhalen van oud-bemanningsleden.
Zo'n vliegdekschip is aardig groot. Onderin is een hangar dek waar de vliegtuigen gestald werden en dat is aardig groot.
De Midway werd één week na de tweede wereldoorlog in gebruik genomen en was tot 1955 het grootste schip in de wereld. Ze heeft 47 jaar dienst gedaan, onder andere in de Korea oorlog, de Vietnam oorlog en tijdens operatie Desert Storm.
Ze is 305 meter lang en 73 meter breed. Topsnelheid was 61 km per uur, hard genoeg om erachter te kunnen waterskiën. Lijkt met leuk om te zien....
Ze is vernoemd naar de slag om Midway, ze is er dus niet bij betrokken geweest.
Opeens is het al half vijf en aangezien het schip om vijf uur sluit, maken we maar een eind aan het bezoek. We hebben wel weer dorst en gelukkig staat er een cola automaat. De dollar biljetten accepteert hij niet, maar gelukkig, dit is Amerika, dus swipe je ook in een automaat gewoon je kaart.
We gaan met de flessen even een kwartiertje uitrusten in een parkje langs het water, want je loopt een klimt heel wat af op zo'n enorm schip.
Onze laatste doel is daarna nog een ander winkelcentrum in het Gaslamp district, Horton Plaza. Toen we hier twintig jaar geleden voor het eerst waren, was dit net nieuw en helaas zien we nu veel leegstand. Ik vrees dat als het niet snel verandert, dit over een paar jaar helemaal weg is.
Het is tegen half zeven als we een restaurant in de buurt opzoeken. Ook San Diego heeft zijn restauratieweek, en wel deze week, dus kiezen we voor het speciale menu voor deze week.
Prima gegeten waarna we Uber weer roepen om ons terug te brengen naar het hotel. Daar eerst lekker in bad voor het dagelijkse ritueel van foto's en het bijhouden van de blog.
We waren gisteren al een bordje tegengekomen met een Zeemeeuw en scenic route er op, en ook San Diego heeft, net als San Francisco, zijn 49-mile Drive. Morgenochtend eerst naar het informatiecentrum voor een routekaart en dan is dat ons doel voor morgen. Plus langs de carwash want overmorgen moet de auto weer worden ingeleverd en aangezien de verhuurmaatschappijen tegenwoordig nogal happig zijn op het berekenen van extra kosten bij een vuile auto, deze maar beter wat schoon te maken van binnen en buiten, want na bijna vier weken, met ook een paar traditionele dirt-roads, is dat hem wel aan te zien.
Geschreven door Frans-en-plonys.reisblog