De geluiden van de nacht zijn overal anders. Vannacht hoorden we knallen en vervolgens blaffende honden. Geen jacht maar een poging om de wilde zwijnen uit het maisveld te houden. Vermoedelijk lukt dat niet meer omdat de zwijnen eraan gewend zijn vertelt Niko ons.
Ergens rond 8 uur gaan de kerkklokken luiden. De kerkklok loopt 11 minuten voor maar blijkbaar zet niemand de klok gelijk. Dan volgt er een soort mis geluid of nog beter te vergelijken met de geluiden van een minaret. Dat houdt een uurtje zo aan en dan gaan de vrouwen, in het zwart gekleed, naar de kerk.
Samatia is al weer druk in de weer. Niko doet het rustig aan. Peter leent een boor (oud maar functioneel) en Niko geeft adviezen (die Peter niet opvolgt 🤣). Niko biedt hulp waar nodig en is onder de indruk van Peters precieze werk. (Hij heeft straks veel te vertellen over zijn Hollandse vrienden.)
Dan wordt het tijd om te vertrekken maar eerst nog koffie en een paar boterhammen met jam proeven. Ik koop wat potjes en betaal wat we gister gebruikten. Mijn fooi was een verrassing en dan krijgen we nog meer mee. Vooral ook verse vijgen. Wat een lieve mensen! Na een hartelijk afscheid gaan we richting de Acheron bron in het plaatsje Gliki. Het is vlakbij.
De Acheron rivier heeft een gedeeltelijk onderaardse loop waardoor volgens de Griekse Mythologie dit een van de rivieren van de onderwereld was met Hades als God van de onderwereld. Spannende verhalen en toch mooi om vandaag wat Griekse cultuur op te doen? Maar er is niets romantisch aan, één grote toeristen industrie met bootjes om te raften, veel restaurantjes en een volle parkeerplaats.
Wij zien de humor er wel van in en zetten de volgende lokatie in de navigatie.
Richting zee en Lefkas.
Als ik dit schrijf zitten we aan een druk bezocht strandje met prachtig uitzicht op een paar zeiljachten voor anker.
We zetten ons stoeltje tussen de Grieken en Italianen en passen ons aan aan de cultuur van het land. Zwemmen en op een stoel zitten, in de schaduw. Natje en droogje erbij.
De parkeerplaats achter het restaurant is nog vol met auto’s van strandgasten. Vanavond verplaatsen we de camper (die nu op een zandweggetje iets hoger staat) er naar toe en brengen hier de nacht door.
# 29673 Panagia Beach
Geschreven door Peter.en.Eelke.op.stap