Een stralende dag kondigt zich aan.
Gauw deze sombere camping verlaten en in het café aan zee een heerlijke ochtend koffie drinken.
Bestemming van vandaag is Vieste, een stuk verder naar het noorden en oosten. Eigenlijk weer op een soort schiereiland.
De eerste 150 km is even doorbijten. Een drukke weg langs industrieterreinen, om een paar steden heen, zoals de grote havenstad Bari.
De weg steekt eigenlijk de bocht af richting schiereiland. Het is een soort dam, met aan de ene zijde de zee met een kerkje en toren (Torre Piedro) Aan de andere kant veel grote zoutpannen waar de witte flamingo’s staan.
Dan wordt Vieste aangegeven en rijden we over een prachtige kustweg. Eerst rijden we de bergen in en negeren een verboden in te rijden bord waarop staat dat bij km 145 de weg is afgesloten. De weg naar boven is prachtig en uitstekend. Als we hetzelfde bord nog eens tegen komen realiseren we ons dat er ook geen verkeer is. We draaien om waar het kan en pakken uiteindelijk de goede weg op. Ook die slingert door de bergen en is evenzo mooi. Het lijkt wel Griekenland.
Om 15.30 uur melden we ons bij de camping in Vieste, die dan al aardig aan het vollopen is.
Het strand is aan de overkant, een heerlijk uitgestrekt zandstrand waar ik kilometers kan lopen. Vieste ligt er in de middagzon mooi bij.
Morgen pakken we de fiets en rijden we naar het stadje.
Geschreven door Peter.en.Eelke.op.stap