Excursie naar Fez

Marokko, Fez

Vanochtend worden we rondgeleid door Fez. Het wordt meer een tocht van fotomomenten.
De toegangspoorten zijn altijd mooi. We lopen door de oude Joodse wijk en gaan weer verder met de bus naar de pottenbakkerij. Hier wordt het aardewerk in het blauw van Fez met de hand gemaakt.
De oude medina ligt hoger in de bergen. Na een uitzicht over het lager gelegen Fez naar de oude medina.
We lopen uiteindelijk een groot deel van de ochtend door de medina en soek. De eerste van de vakantie soek is altijd weer leuk om te zien. Maar vanwege de groep die we niet kwijt moeten raken in deze wir war van straatjes mogen we alleen kijken en niet kopen… (veel Marokkanen kennen deze uitdrukking ook..)

We bekijken een van de Koraanscholen, met mooie mozaïeken en houten deuren.
Tenslotte een korte blik op de leerlooierijen. De stank valt mee maar de werkomstandigheden zijn beroerd.
De muilezels die ons in een van smalle straatjes tegemoet komen met huiden voor de looierij altijd weer bijzonder om te zien anno 2017. In elk geval blijven ze gewoon doorlopen, wij moeten op uitwijken!

We lunchen wederom op een verrassende plek midden in de medina. Voor toeristen, dat is wel duidelijk maar eten van een goede kwaliteit. Daar komen we dag mee door.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.