Het was leuk om Bologna te bezoeken maar ook om weer even naar de rust terug te keren.
We vinden een prachtige plek op de camping Kursaal in Passignano sul Trasimeno, inclusief een heerlijk zwembad.
's Avonds zitten we nog lang buiten met het prachtige uitzicht en de zon die ondergaat. Als het schemert horen we gezoem boven het meer. We kunnen niet thuis brengen wat het is, zouden het echt muggen zijn? De ramen en deur van de camper staan open, weliswaar met de horren ervoor. Maar als we naar binnen gaan zien we wat er gaande is, de eendags mugjes hebben bezit genomen van onze woon- en slaapkamer. Dat is schrikken. Zo snel mogelijk alles sluiten, maar hoe doe je dat met honderden mugjes tegen de horren aan?
Buiten zit het vol!!!! tegen de luifel aan.
Als we vinden dat we genoeg mugjes verwijderd hebben, doen we alle lichten uit. Gelukkig brengt de MaxFan weer uitkomst, want die blaast nog wat frisse lucht naar binnen, samen met de traditionele ventilator, wordt het een beetje koeler. Gelukkige bijkomstigheid is dat de mugjes niet steken, maar wel zoemen dus. Als het in de ochtend gaat schemeren laten ze weer van zich horen.
Kamperen zorgt dus altijd voor verrassingen.
We zijn vroeg op en besluiten rond het meer te gaan fietsen, in de middag wordt onweer voorspeld.
We fietsen 60 km langs het meer, vooral het eerste deel is met prachtige uitzichten op het meer. Een lekkere kop koffie op het terras verdienen we wel na 20 km. Het pad is meestal goed aangegeven, maar soms is het even zoeken. Een verhard grindpad met kleine stukjes over de doorgaande weg. Prima te doen dus.
We eindigen op het terras in Passignano, waar we aardige Nederlanders ontmoeten, Suzanne woont met haar man in de buurt en verhuurt twee appartementen. We krijgen een paar goede tips.
Het uitzicht op het meer verandert permanent, schijnt even de zon en zitten de hagedissen te zonnen op de stenen voor ons. Of steekt de wind opeens op, nadert een bui en verandert de kleur van het meer in donkergroen.
Maar het uitzicht op het door de avondzon gekleurde dorpje aan de overkant is echt Italiaans.
Als de muggen ons niet te veel lastig vallen vannacht, blijven we nog één nacht.
Geschreven door Peter.en.Eelke.op.stap