De haven van Katakolo

Griekenland, Katakolo

Na 5 dagen verlaten we de camping Erodios. Voor ons stond een kleine Volkswagenbus in de lengte richting voor ons geparkeerd. Daardoor hadden wij een vrij uitzicht op de zee en Pylos. Zo hielden we het wel 5 dagen vol. Als je langer staat kom je altijd in gesprek met diverse andere kampeerders. Altijd gezellig.
De weersvoorspellingen zijn regen vanaf morgen. We plannen daarom voor vanavond een vrij kamperen plek in de haven van Katakalo.
Maar eerst nog een (voor ons doen) lange rit over wegnummer 9. Soms smal door kleine dorpjes of een drukkere stad waar de school net uit is. We stoppen voor een gebruikelijk koffie, dit keer langs de doorgaande weg. De werklui naast ons op het terras zwaaien naar iedereen die voorbij komt.
We concluderen dat wij deze 3e vinger van de Peloponnesos minder mooi vinden.

Ik heb nog nooit geschreven over de koffie. Natuurlijk is er de bittere Griekse koffie met veel suiker (net als de Turkse koffie). Maar zelfs in de meest eenvoudige cafeetjes heeft men een espresso apparaat. En daar wordt altijd perfecte koffie mee gemaakt. Bijna Italiaanse kwaliteit. Dan is er nog de Frappé. Een ijskoffie gemaakt van Nescafé en in de mixer met ijsblokjes. Lekker als het heel warm is, maar anders zonde om de goede koffie niet te nemen. Tenslotte krijg je meestal nog een glas of flesje water bij de koffie.

De haven van Katakolo
Hier mogen we kamperen. We zijn de eersten en het zal niet druk worden. Dit havenplaatsje is helemaal afgestemd op cruise schepen die hier aanleggen om de toeristen naar Olympia te brengen. Dat kun je het aan het kleine dorpje ook zien. Helemaal afgestemd op de toeristen van de schepen. Tax Free winkels en toeristische winkeltjes. Een kleine boulevard met genoeg taveernes.
Maar het is uitgestorven. Langer dan een jaar geen cruiseschepen moet desastreus geweest zijn voor de ondernemers hier.
Op dit moment is er reuring in de haven. Er is zwaar weer op komst. Zeilboten komen binnen lopen. Er wordt geklungeld met aanleggen, maar de havenmeester, die inmiddels verschenen is, heeft geduld. Grieken uit de buurt komen om hun bootjes van extra lijnen te voorzien. Peter geniet. Wij staan met de kop in de wind en wachten dus ook af wat het worden gaat.
Hier staan we wel twee dagen omdat het morgen te slecht zal zijn om door te rijden.

Het Kotsanas museum over de oude Griekse technologie is hier in de hoofdstraat. Voordat de onrust in de haven losbrak hebben we dat bezocht.
Interessant om te zien hoeveel technisch inzicht men in de oudheid al had. Er werd veel gebruik gemaakt van waterkracht. Zo staat er een "wekker", waarbij met de waterkracht vacuüm wordt opgebouwd om daarmee een geluid te geven.
Een drinkbeker, waar de wijn onderuit loopt als je te veel inschenkt. (doet mij denken aan onze percolator om koffie te maken).
Ach het is bijna niet uit te leggen nog even los van het feit dat ik zeker ook niet begreep hoe alles werkt.
Meest interessant vond ik de stellage die gebouwd is en waarmee stenen opgetakeld en verplaatst werden. Helaas heeft is de foto niet heel duidelijk maar geeft een idee. En dit al in de 3e eeuw voor C. gebruikt om tempels te bouwen.
Een piepklein museum en interessant om te bekijken. Jammer dat we dit soort tentoonstellingen niet dichterbij huis hebben.

Wij houden jullie op de hoogte wat het worden gaat. In Nederland is het ook niet zulk mooi weer lezen we. Wij maken het hier uit de eerste hand mee.

Waar:
Parkeerplaats bij de haven van Katakolo CC 49570 Leuk om de reuring van de cruiseschepen te bekijken. Toeristisch. Verder rustig en prima plek om een nacht te staan.


Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Leuk die reuring, die reuring hebben wij hier ook wij zijn gestrand op het schier eiland in Smrika, Kroatië. Alle csravans en campers gaan met de neus in de wind. Hier steekt het vannacht op. We gaan t zien.

Monica 2021-10-06 18:19:06

Goed te horen dat ook de koffie naar jullie zin is. Want jullie zijn ook op dat punt echte fijnproevers. Het blijft genieten jullie verhalen én foto’s

Gerard 2021-10-06 19:19:00

Voor het eerst dat jullie stormen slecht weer krijgen toch? Hoop dat het goed gaat. Ja knap hoe de techniek vroeger was met vaak weinig middelen. Geniet nog maar de tijd schiet al op voor jullie .

Lies 2021-10-06 20:38:08

Mooi verhaal en mooie foto’s. Ben benieuwd naar het slechte weer…….

Jacques Aalders 2021-10-06 20:53:06

Gelukkig kunnen wij uit Andalucia mooi weer melden, 26° en zonnig. Ook hier genieten we van de verhalen uit het oude Griekenland! Ook gelukkig is dat we in het appartement een Nespresso-machine hebben, dus de koffie is prima hier.

Rinus 2021-10-06 21:29:36

Al dat diepe zee-blauw en die blauwe luchten al die tijd zijn onwerkelijk mooi. Dat slechte weer zal wel niet lang duren, het wordt wel dreigend beschreven! Jullie maken echt een droomreis. Ik wist niet dat Griekenland zo mooi was. Bedankt ook voor de educatieve interessante feiten.

Bob 2021-10-06 23:04:17

Schitterend verhaal weer. Mooie foto’s en een schitterende maquette. Hoop,dat de nacht rustig verloopt.

John en Minca 2021-10-07 19:23:46
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.