Vandaag vroeg op. Om 8.30 uur staat de bus klaar voor vertrek naar Marrakech. En inderdaad dat klopt. Alleen de beloofde Nederlands sprekende gids is er niet. De gids die we nu krijgen spreekt weliswaar Engels maar heeft niet veel te melden. Helaas.
We bezoeken de Majorelle Tuin, vroeger in bezit van Yves St. Laurent. Een oase van rust (m.u.v. de vele toeristen!). Mooi cactussen, hoge bamboe planten en waterpartijen. Helaas krijgen we er verder geen uitleg bij en is iedereen na een half uur wel uitgekeken.
Dan door naar de stad voor koffie en naar het Palais de Bahia. Ook hier weer erg veel toeristen en een slappe uitleg van de gids. Het was ooit een mooi paleis en naar mijn idee is er weinig veranderd aan het onderhoud sinds ik hier een 12 jaar geleden was. Dit paleis dateert uit eind 19e eeuw en bevat een aantal prachtige cederhouten en beschilderde plafonds. Het stukwerk lijkt wel versierd met kant.
Vervolgens een wandeling door de Medina, hier komen we toch in een paar leuke straatjes waar wij zelf anders nooit zouden komen. Een bezoek aan een kruidenwinkel, die zichzelf een wonder apotheek noemt. Commercieel maar gewoon over je heen laten komen. De veel te dikke eigenaar zit buiten op een stoel de boel te overzien. Enfin toch wat lekkere kruiden gekocht. De omloop in die winkel zal wel goed zijn.
Tenslotte dan pas om 14.30 uur lunch. Een grote toeristische aangelegenheid (was ik hier ook eerder??) maar zeker lekker eten.
Uiteindelijk om 17.00 uur weer allemaal de bus in.
Jammer Marrakech kan leuker zijn.
Morgenavond nog eens om ook het grote plein in de avond te zien.
Geschreven door Peter.en.Eelke.op.stap