In Tarifa nog een krachtige wind, maar eenmaal de berg over naar Algeciras is de wind veel minder.
Volgens de kenners heel bijzonder, maar de boot vertrekt op tijd en komt ook weer tijdig aan.
We hebben een mooi uitzicht op Gibraltar, half verscholen onder de wolk.
Dan door de douane in Marokko. Veel papierwerk en heen en weer lopen met caravan- autopapieren en paspoort. Belangrijke mannen schrijven van alles over en zetten stempels. Een vodje papier blijft over, maar zonder dat komen we het land niet uit!
De auto wordt gecontroleerd, maar bij ons hoeft de caravan niet open. Niets aan te geven, dus doorrijden. Zo dat is dan mooi.
We zitten dus een uur later al op de snelweg. Voorlopig nog weinig verschil met Europa, nu ja wel alert zijn op wandelaars en kinderen op de snelweg.
We worden ingehaald door auto's met torenhoge bagage op het dak en eventueel nog een reserveband er bovenop gelegd.
Verder is het rustig op de weg, het is offerfeest en heel het land heeft vrij.
We volgen het routeboek dat we ontvangen hebben en omdat er nog genoeg tijd is voor het donker wordt, rijden we een stukje van de snelweg af naar Asilah. Wat opvalt is het vele vuilnis langs de kant van de weg. Plastic zakken die in de stuiken zijn blijven hangen, blikjes, flessen. Zonde van de mooie natuur.
We zien veel appartementen in aanbouw langs de kust, voor 250.000 Dirham te koop (€ 25.000).
Omdat we het plaatsje met onze combinatie niet verder in kunnen rijden, keren we weer terug naar de tolweg.
Een ANWB reis hoe werkt dat nu:
We hebben een groep van 7 caravans en 3 campers en zijn totaal met 21 mensen. Een leuke en gezellige kleine groep.
Waarvan 1 echtpaar als reis begeleider en 1 echtpaar met de technische man (oud wegenwachter).
Alles is voor ons geregeld. De reisbegeleider vertrekt als eerste en installeert zich op de camping om ons daarna te ontvangen en onze plaats aan te wijzen.
De technische man vertrekt als laatste, onze bezemwagen.
De excursies zijn geregeld soms met een lunch of diner.
Gelukkig ook nog genoeg vrije dagen.
Eind van de middag komen we dan op de eerste Marokkaanse camping aan.
Het laatste stukje weg ernaar toe over een niet duidelijke zandweg.
Camping onder de bomen en dus veel schaduw. Ook kippen en hanen die ons de nacht goed uit de slaap zullen houden.
's Avonds dan het eerste echte diner samen in het "restaurant" van de camping.
Het eten bestaat uit de traditionele soep Harira en kip met couscous en (doorgekookte) groente. Toe een lekker klein banaantje en een appel.
Natuurlijk afgesloten met de traditionele Marokkaanse muntthee (veel suiker!!).
Geschreven door Peter.en.Eelke.op.stap