Ninh Binh: veel hetzelfde en toch allemaal verschillend!

Vietnam, tp. Ninh Bình

Het draait vandaag om Karst landschap, Ninh Bing ligt midden in het Karst landschap. Dat zijn landschappen die zijn ontstaan doordat tientallen miljoenen jaren geleden enorme dikke pakketten kalksteen zijn ontstaan, in de zee, doordat de skeletten en schelpen van ontelbare hoeveelheden zeedieren naar de bodem zonken. Later zijn die lagen boven zee uitgekomen en werden ze door erosie (het warme tropische regenwater speelde daarbij een belangrijke rol) tot wel heel grillige vormen gevormd.
Een vlak land van waaruit op allerlei plaatsen steile kalktorens verrijzen.
In een van die spelonken in zo'n toren ligt de Bich Dong pagode. Een Boeddhistische tempel uit de 14e eeuw, deels gebouwd in een grillige spelonk.
Vooral de ligging van de pagode spreekt ons aan.
Bij de pagode gaat nog een steiler paadje wat hoger, wat we natuurlijk ingaan. Bovenaan staat een heel kleine pagode met een stokoud vrouwtje erbij. We kopen bij haar wat wierookstaafjes en zij leert ons hoe we die officieel aan moeten steken en hoe we Boeddha dan kunnen eren. Hoe onze handen te houden en zo. Als dank neemt ze ons mee op een klimpaadje voor een nog mooier uitzicht. Over de messcherpe Karst landschap rotsen. Nog meer dan haar behendigheid verbaast het ons dat ze dit op blote voeten doet.
Daarna gaan we door (beter gezegd we worden gebracht) naar Hoa Lu. Gesticht in de 11e eeuw en lang de hoofdstad van Vietnam, voordat Hanoi die functie overnam.
De oudste restanten zijn bijna helemaal verdwenen, maar twee mooie tempelcomplexen, gewijd aan vroegere keizer staan er nog steeds. Ze zijn met UN geld recentelijk gerestaureerd.
Laatste onderdeel van de dag is de beklimming van Mua Peak. Een hoge karstlandschappunt met een heel mooi uitzicht, zij het heiīg, uitzicht over de karstvlakte onder ons. Op de top een, hoe kan het anders, kleine pagode. Dat is nog eens iets anders dan de Oostenrijkse Gipfelkreuze.
Verder op de top staat een prachtige draak.
's Avonds eten we lokaal en zijn behoorlijk moe.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Is toch even heel wat anders dan de Veluwe! De foto's van deze bijzondere plaatsen, prachtig! En al die trappen.... Geen work-out nodig!😀👍

Helma 2016-11-23 13:47:16

Inderdaad Marlene Je kunt straks zo verder op de latten met deze conditie Weer prachtige foto's !!

Gonnie 2016-11-23 14:10:23

Wat zijn het toch mooie foto's. Maar ja, er is ook zoveel bijzonders te zien. Het zal afkicken worden in ons georganiseerde landje. Alhoewel???? Kunnen jullie het nieuws van hier volgen of lap je dat even aan je laars?

Jeanne Hoppenbrouwers 2016-11-23 15:27:36

wat een intense en prachtige vakantie! Dat worden vele "zen" momenten voor jullie, je krijgt nu de wijsheid van de boeddha mee, als we in Zevenaar jullie verhalen gaan beluisteren, moeten we wel onze handen op de juiste wijze houden om dit allemaal te begrijpen. Geniet van al het bijzondere.! dikke kus van ons

lies 2016-11-23 20:22:34

Bij alle wandelingen die ik hier zo zie, is onze "wandelclub van De Loopwilligen"niets bij . Maar het blijft genieten van alle mooie pics,

Jan en Loes 2016-11-24 22:35:12
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.