Laatste dag wandelen naar Pamplona 25,2 km 232 hm

Spanje, Pamplona

We zijn maar met zijn tweeën gebleven. Ieder zijn eigen kamer dat is lekker rustig slapen. Ik heb koffie gedeeld en daarna zijn we samen naar de kaaswinkel aan de overkant geweest om wat kaas te kopen voor vanavond. In de stromende regen met onweer. Wat een weer ineens. Met wat noten en gedroogde abrikozen hebben we met de gekookte eieren en ham toch een feestmaal 😂

Heerlijk rustig geslapen op mijn privé kamer. Om 6 uur word ik nog voor mijn wekker wakker. Geen gepruts in het donker met een klein lichtje om je spullen in te pakken. Gewoon het licht aan en rustig de rugzak inpakken en bed afhalen.

Dan in de keuken mijn gekookte eieren, yoghurt met gedroogde abrikozen en cappuccino. Zo luxe heb ik nog niet ontbeten deze week 😂
Ondertussen komt ook Moses ontbijten. We wassen de laatste spullen af en als ik klaar ben om te vertrekken zeg ik gedag. Ik word bedankt voor de gezelligheid en hij vertelt me nog dat ik echt into the Camino ben en dat vond hij erg leuk. Wie weet tot ooit!

Dan vertrek ik. Ik dacht het droog was, maar het miezert heel zachtjes. Zo zachtjes dat ik mijn poncho nog ingepakt houd. Dat gaat een uurtje goed en dan moet ik hem toch echt aan.
Zo loop ik een uurtje in de regen. Niet erg, als was een zonnetje lekkerder geweest natuurlijk.

Na 9 km kan ik even droogzitten onder een afdak in Enderiz. Ik bekijk de route nog eens goed, want de app geeft aan dat de komende 4 km nogal modderig kunnen zijn als het geregend heeft. Maar ik zie geen andere optie. Dan ga ik het wel gewoon zien.
Al snel loop ik te glibberen en te glijden op een berghelling. De modder is niet rood, maar plakt wel net zo hard als die rode via de la Plata klei. Gelukkig zijn het stukjes en niet de hele 4 km. De modder word afgewisseld met rotsen die door de regen ook wat glad zijn. Ik neem mijn tijd om er heelhuids door te komen.

Dan ben ik bij Sorauren. Hier moet een bar zijn in het dorp. De route gaat het dorp niet in, maar ik loop er graag een paar meter extra voor. De bar zit net over de brug. Klein stukje extra dus maar. Ik denk aan een broodje met koffie, maar alle broodjes die er liggen zijn met ei. En laat ik daar nou even geen trek meer in hebben. 😊

Vanaf hier tot de voorstadjes van Pamplona loop ik langs de rivier over een betonnen wandelpad.
Bij Trinidad de Aire houd mijn route op en ga ik verder op de Camino Frances naar Pamplona.
Ik herken de brug direct…
Ik zie niet heel veel pelgrims lopen, ik had echt een stroom verwacht, maar ik haal er een paar in en zie er hier of daar wat lopen.

In het centrum navigeer ik naar mijn hostel en check ik in. Een gewoon bed vandaag op een kamer van 3. Kijken of er nog meer komen.
Ik neem van de gelegenheid gebruik om uitgebreid te douchen en was mijn haar. Daarna stoot ik zo ongelofelijk hard mijn hoofd tegen het open raam dat ik mijn haar opnieuw kan uitspoelen, maar het leek erger dan het is… harde kop 😊

Ik ga zo op zoek naar wat te eten en even zien waar het busstation is waar ik morgenochtend mijn bus moet nemen naar San Sebastián. Verder rustig aan, de stad hoef ik niet perse meer te bezoeken.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

nou dat zit er eer op.Nu weer wachten zeker tot je weer kan. nou succesmet de terugreis groetjes pa

pa 2024-08-14 15:08:53

Jammer dat op je laatste dag nog moet gaan regenen maar de route maakte toch alles weer goed die zag er weer mooi uit ook mooie foto's nog even van de omgeving genieten en dan morgen op weg naar huis een goede terug reis succes

Yvonne 2024-08-14 15:54:17

Ook dit weer volbracht !!! Op naar de volgende uitdaging !! Hoop dat je nog een gezellige avond mag hebben en een vlotte terugreis !!!!! Maar goed dat je vanochtend niet moest vertrekken !!! Willemspoortunnel lag eruit , drama !!

Bea 2024-08-14 16:36:40

Nou je laatste dag ik hoop dat je fijne dagen hebt gehad de foto,s zijn weer leuk nog een fijne avond en goede reis naar huis xxx

Ma 2024-08-14 17:09:17

Hoop kilometers de laatste dag. Knap gedaan weer deze camin💪Gelukkig niet zo warm meer Benieuwd of er nog reizigers bijkomen. Goede terugreis morgen

Marianne V 2024-08-14 22:34:11

Je hebt ook deze camino weer volbracht, die zit weer in de pocket en op naar de volgende! Een goede terugreis.

Nanna 2024-08-15 07:00:06

Hé wat leuk, samen kaas proeven. Oeps hopelijk geen hoofdpijn na die knal met je hoofd, gelukkig was er nog water👍 Jammer van de regen en glijpartij maar gelukkig weer heelhuids doorstaan. Weer mooie wandeldagen om op terug te kijken!

Tanja 2024-08-18 14:48:20
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.