Waar ik echt niet op gerekend had gebeurde toch.... we mochten naar Porto. Met de persconferenties en maatregelen dacht ik dat we echt niet zouden mogen, maar zie.. we gaan toch.
Het weer is iets beter als in a Nederland als we de voorspellingen mogen geloven. We zien het wel. Zoals de Grieken ons ooit zeiden bij slechter weer:” What can we do”
We vliegen op zulke tijden dat we gewoon met het openbaar vervoer kunnen reizen. We zitten met zijn tweeën in de coupe. Benieuwd hoe vol het vliegtuig straks is...
Het vliegtuig was niet vol, maar was toch voller als verwacht. Het bleek een gecombineerde vlucht van Transavia en KLM. We moesten in zones instappen. Misschien ben ik te simpel, maar dan verwacht je toch dat ze van achter naar voor boarden? Dan hoef je niet zo veel mensen te passeren in het gangpad. Maar dat was dus niet zo. Ook wel bijzonder dat we vanaf de gate verplicht het masker moeten dragen EN op anderhalve meter afstand en we in het vliegtuig ondanks de ruimte met zijn drieën naast elkaar worden gezet. We zijn verplaatst na het opstijgen. Één rijtje naar voren en meteen meer beenruimte. Lekker! Helaas mochten we daar niet blijven zitten. Er moest extra voor betaald worden. We hebben dus op 3 plekken gezeten en op het formulier dat we moesten invullen om als er COVID-19 wordt geconstateerd bij een medereiziger gewaarschuwd te worden maar 1 stoel nummer kunnen vermelden. Bijzonder..
Het was op Amsterdam al rustig op de luchthaven, maar op Porto nog rustiger. Wel relaxed en minder gedrang bij de kofferband.😊
Dan op zoek naar de metro. Die vinden we al snel. Kaartje kopen in de automaat. Daar worden we nog gered door één servicemedewerker die ons verteld dat we in plaats van 2 enkeltjes een 2 reizen kaartje kochten voor 1 persoon. We moeten het kaartje valideren bij de ingang. Uitchecken hoeft niet, maar wel weer bij een overstap opnieuw inchecken. Ook de overstap gaat soepel. In een half uurtje van het vliegveld naar hartje stad. Nu nog op zoek naar ons appartement. Fijn dat het vlak bij de Cathedral ligt. Die zien we al als we uit de metro komen. Ook dit gaat weer voorspoedig. Bij het inchecken krijgen we ons eerste glaasje port al. Lekker hoor.
We hebben een kamer met uitzicht op de oude stad.
Na het installeren gaan we een klein beetje verkennen. We willen richting de rivier de Douro. Daar zijn we verrassend snel al. We zien aan de overkant van de rivier de diverse Port huizen al. Daar gaan we zeker nog een proeverij doen deze week!
Beetje gezworven door de stad en een hapje gegeten. Daarna op zoek naar de supermarkt. Helaas moesten we daarvoor weer helemaal de heuvel af en weer terug omhoog. Het gaat hier behoorlijk op en neer. De klim kuiten kunnen weer getraind worden komende week.
Ook lekker dat het hier een uurtje vroeger is als thuis. Het was om half 8 nog niet eens helemaal donker.
In het appartement bij een bak koffie eens gaan bekijken wat we gaan doen de komende dagen.
Volgens de weersverwachting was dit de slechtste dag en die is niet tegen gevallen
Geschreven door Yolanda.opreis